piątek , 12 sierpnia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Koniec mydlenia oczu podczas kupowania używanego samochodu – jak sprawdzić auto przed zakupem?

Na pewno każdy, kto chociaż raz kupował używany samochód, zdaje sobie sprawę, że w naszym kraju nie jest to rzecz prosta. W każdym ogłoszeniu samochód prezentuje się wręcz znakomicie i wydaje się wyjątkową okazją, jednak już przy pierwszym kontakcie widać, że nie wszystko jest takie kolorowe, jak we wspomnianym ogłoszeniu przedstawił to sprzedawca.

A im dokładniej sprawdzimy wiele z samochodów, które można znaleźć na portalach takich jak Allegro czy OtoMoto, tym więcej usterek i defektów często znajdziemy. Co jednak zrobić w przypadku, gdy po prostu nie znamy się na samochodach, a nie chcemy, by ktoś mydlił nam oczy, by w efekcie sprzedać nam bubla na kółkach?

MobilEkspert.pl – rozwiązanie dla Ciebie!

Jeżeli jeszcze nie spotkałeś się z ofertą tej firmy – koniecznie nadrób zaległości! MobilEkspert oferuje swoim klientom usługę sprawdzenia wybranego przez nich samochodu przez jednego z zatrudnionych ekspertów. Następnie klient, w przeciągu maksymalnie 48 godzin, otrzymuje dokładny i przejrzysty raport, dzięki czemu ma pewność co do stanu pojazdu, który planował zakupić.

Czemu warto postawić na taką usługę? Argumentów jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest na pewno cena – klienci mają do wyboru kilka pakietów (do odmówienia których przejdziemy w dalszej części naszego artykułu), jednak ich ceny zaczynają się już od 259 zł! Polecamy porównać sobie tę kwotę z ceną napraw, jakie pojawią się w przypadku, gdy sprzedawca ukryje przed nami kilka mniejszych lub większych usterek pojazdu.

Kolejną wielką zaletą jest fakt, że ekspert może sprawdzić dowolny wybrany przez nas pojazd na terenie całego kraju – dzięki czemu nie musimy udawać się np. na oględziny samochodu na drugi koniec Polski . To olbrzymia oszczędność nie tylko czasu, ale również kosztów związanych np. z naszym paliwem. Dopiero w momencie, gdy będziemy pewni, że dany pojazd spełnia nasze oczekiwania, będziemy mogli udać się do sprzedawcy, aby go zakupić.

Kolejnym argumentem jest fakt, że eksperci zatrudnieni przez MobilEkspert naprawdę znają się na swoim fachu, cześć z nich to m.in. rzeczoznawcy z wielkim doświadczeniem – przed takimi osobami żadne wady pojazdu po prostu się nie ukryją. Dodatkowo, jeżeli będzie nas to interesowało, możemy zdecydować się na rozmowę z ekspertem przez telefon, dzięki czemu na gorąco opisze nam on dany samochód i doradzi, czy warto się nim interesować, czy też nie.

Co zawierają poszczególne pakiety?

Pakiet Standard – to pakiet podstawowy, składają się na niego sprawdzenie dokumentacji pojazdu, oględziny karoserii samochodu, oględziny wnętrza oraz komory silniki i bagażnika czy wykonanie jazdy próbnej. To oczywiście nie wszystko! Jako klienci po oględzinach otrzymamy dokładny raport z licznymi zdjęciami pojazdu oraz oceną informacji pierwotnie podanych przez sprzedawcę (czyli informację, czy sprzedawca po prostu chciał nas oszukać). Dodatkowo, dowiemy się, czy licznik samochodu był cofany, czy też nie! Na końcu ekspert poradzi nam również, czy dany samochód jest warto naszej uwagi i zakupu, czy jednak powinniśmy szukać dalej. Cena takiej usługi wynosi jedyne 259 zł!

Pakiet Complex – pakiet ten kosztuje 339 zł. Zawiera on oczywiście wszystko, co składało się na podstawowy pakiet Standard. Dodatkowo jednak w jego skład wchodzą dokładne oględziny podwozia danego pojazdu.

Pakiet Maxi – cena tego pakietu wynosi 399 zł. W skład wchodzi wszystko, co zawiera pakiet Complex. Dodatkowo jako klienci możemy liczyć na sprawdzenie pojazdu komputerem diagnostycznym, wycenę danego pojazdu na podstawie innych, podobnych ofert oraz zakres cen sprzedaży dla podobnego pojazdu.

Warto postawić na ekspertów!

Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie dokładnie sprawdzić danego pojazdu przed zakupem, to postawienie na ofertę firmy MobilEkspert jest znakomitym pomysłem! W naprawdę bardzo okazyjnych cenach dowiemy się, czy dany pojazd faktycznie jest taki znakomity, jak przedstawia to dane ogłoszenie. Pamiętajmy o tym, że naginanie prawdy w przypadku sprzedaży samochodów to standard, zwłaszcza w przypadku tych, które trafiły do nas zza naszej zachodniej granicy.

Warto zastanowić się ile możemy oszczędzić dzięki temu, że nie kupimy samochodu, który od samego początku będzie generował nam koszty. Warto również poszukać informacji w internecie jak wiele osób zostało przez sprzedawców samochodów po prostu oszukanych – niestety, ale cofanie licznika nawet o np. 200 tys. km dziwi coraz mniej osób.

Nie dajmy się oszukać – zapoznaj się z ofertą MobilEkspert.pl jeszcze dzisiaj!

mobilekspert - sprawdzenie używanego auta przed zakupem!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Wg Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) od stycznia do końca czerwca 2022 roku w kraju …

2 komentarze

 1. Sam wybieram stacje diagnostyczną w okolicy i do niej jade jak sie zgodzi sprzedawca. Od razu wiadomo co jest faktycznie do zrobienia. Jak mi zejdzie z ceny na części oe delph to sie dogadujemy a jak nie to do widzenia. I nie jeżdże na oglądanie dalej niż 100 km od domu.

 2. Unikać jak ognia, odradzam korzystania z usług tej firmy. Dlaczego? Już opisuję sytuację.

  Upatrzyłem auto „X”. Wstępna weryfikacja ze sprzedającym, dostałem masę informacji, niestety sprzedający nie posiadał powiedzmy „pełnej informacji”.

  Uznając za ofertę naprawde atrakcyjną, zamówiłem usługę w firmie mobilekspert.pl, tj. Dawid Badura M PROJEKT
  ul. Biskupinska 23, 30-732 Kraków
  NIP: 6572524569 .
  Początkowo, wszystko przebiegło sprawnie, byłem zadowolony. Jednak pierwszą moją uwagę przykuło to, że sprzedający po wizycie „experta” zaznaczył, że jest bardzo zadowolony z wizyty.
  Po otrzymaniu raportu, podjąłem próbe negocjacji cen auta w oparciu o dany raport.
  Tutaj zaczyną się cyrk.
  Sprzedający, po wizycie eksperta zaczął podbijać cenę w oparciu o fakty, których udzielił mu ekspert (!!!). Co więcej, wczęsniej zaznaczał, że nie był świadomy tych informacji.
  Oczywiście nie jest to historia wyssana z palca, mam zapisane rozmowy sprzedającego przed wizytą oraz po wizycie eksperta (wnioskujące na to, że informacji musiał udzielić mu „ekspert”).
  Moim zdaniem, usługa tego typu którą oferuję ta firma, nie powinna zawierać „udostępniania informacji osobom trzecim, działania na niekorzyść swojego klienta”.
  Odpowiedź na telefoniczą reklamację to: „przecież to jest samochód właściciela, mógł być przy oględzinach”.

  Także odpowiedzcie sobie sami, czy warto korzystać z usług tej firmy. Na dniach sprawa zostanie zgłoszona do UOKiK,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.