środa , 20 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Koniec prac budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Koniec prac budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Tunel pod Martwa Wisła Gdańsk-08463Do końca roku w tunelach zakończą się roboty budowlane. W przyszłym do wykonania pozostaną roboty instalacyjne, rozruch systemów i odbiory. Zgodnie z kontraktem, wykonawca – firma OHL ma czas do 21 kwietnia, aby uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Dzisiaj budowę odwiedzili dziennikarze oraz zaproszeni goście. Przejechali oni także przez jeden z tuneli zabytkowym autobusem. 

Aktualnie na odcinku budowy od strony Ku Ujściu zakończono wykonywanie nawierzchni warstw drogowych przy tunelu T1 i T2 oraz zakończono drogę wraz z rampą. Zakończony został także montaż nawiewników SOS; prace w pomieszczeniu przepompowni wód deszczowych wraz z wyposażeniem.

Tunel pod Martwa Wisła Gdańsk-08501
Wjazdy do tuneli od strony Westerplatte

Trwa wykonywanie jastrychów w budynku Ku Ujściu oraz montaż i obróbka drzwi w budynku Ku Ujściu. Toczą się prace związane z kanalizacją sanitarną przy budynku technicznym po stronie Ku Ujściu i wykonywanie membrany na dachu budynku technicznego w którym montowane są podłogi techniczne i ocieplanie budynku. Na odcinku od strony ul. Wielopole zakończyło się wykonywanie nawierzchni warstw drogowych przy tunelu T1 i T2.

Trwają prace wokół budynku technicznego po stronie Marynarki Polskiej : m.in. związane z doprowadzeniem kanalizacji TRISTAR, zakończony został montaż masztu radiowego, wykonano konstrukcje żelbetową pod rampę, zasypywanie przestrzeni pomiędzy ścianami budynku, a ścianami rampy.

Poprzeczne przejście miedzy tunelami wraz z hydrantami dla Straży Pożarnej.
Poprzeczne przejście miedzy tunelami wraz z hydrantami dla Straży Pożarnej.

Trwa ocieplenie budynku technicznego styropianem i montaż zadaszenia klatki schodowej w budynku technicznym Marynarki Polskiej oraz montaż rozdzielni średniego i niskiego napięcia.

W tunelu T1 zakończył się montaż punktów SOS, wentylatorów strumieniowych, oraz drzwi w przejściach poprzecznych. Trwa: okablowanie wentylatorów strumieniowych, okablowanie i montaż rozdzielnic w kanale technicznym, okablowanie głośników systemu DSO ; montaż przepompowni oraz regulacja włazów, czyszczenie i przygotowanie nawierzchni pod układanie warstwy ścieralnej SMA.

Tunel pod Martwa Wisła Gdańsk-08479

W tunelu T2 wykonano izolację płyty ustroju nośnego i położono warstwę z asfaltu twardolanego. Trwa montaż wywiewników w punktach SOS. Zakończono wyprawianie studzienek kablowych, trwa montaż włazów.

Źródło: GiK

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota ze znaczkiem Suzuki? Tak! Nowe modele debiutują w Trójmieście

Japońska marka Suzuki już kilka lat temu zawarła umowę z Toyotą, dotyczącą współpracy. Polega ona ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *