Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Koniec prac budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Koniec prac budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Tunel pod Martwa Wisła Gdańsk-08463Do końca roku w tunelach zakończą się roboty budowlane. W przyszłym do wykonania pozostaną roboty instalacyjne, rozruch systemów i odbiory. Zgodnie z kontraktem, wykonawca – firma OHL ma czas do 21 kwietnia, aby uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Dzisiaj budowę odwiedzili dziennikarze oraz zaproszeni goście. Przejechali oni także przez jeden z tuneli zabytkowym autobusem. 

Aktualnie na odcinku budowy od strony Ku Ujściu zakończono wykonywanie nawierzchni warstw drogowych przy tunelu T1 i T2 oraz zakończono drogę wraz z rampą. Zakończony został także montaż nawiewników SOS; prace w pomieszczeniu przepompowni wód deszczowych wraz z wyposażeniem.

Tunel pod Martwa Wisła Gdańsk-08501
Wjazdy do tuneli od strony Westerplatte

Trwa wykonywanie jastrychów w budynku Ku Ujściu oraz montaż i obróbka drzwi w budynku Ku Ujściu. Toczą się prace związane z kanalizacją sanitarną przy budynku technicznym po stronie Ku Ujściu i wykonywanie membrany na dachu budynku technicznego w którym montowane są podłogi techniczne i ocieplanie budynku. Na odcinku od strony ul. Wielopole zakończyło się wykonywanie nawierzchni warstw drogowych przy tunelu T1 i T2.

Trwają prace wokół budynku technicznego po stronie Marynarki Polskiej : m.in. związane z doprowadzeniem kanalizacji TRISTAR, zakończony został montaż masztu radiowego, wykonano konstrukcje żelbetową pod rampę, zasypywanie przestrzeni pomiędzy ścianami budynku, a ścianami rampy.

Poprzeczne przejście miedzy tunelami wraz z hydrantami dla Straży Pożarnej.
Poprzeczne przejście miedzy tunelami wraz z hydrantami dla Straży Pożarnej.

Trwa ocieplenie budynku technicznego styropianem i montaż zadaszenia klatki schodowej w budynku technicznym Marynarki Polskiej oraz montaż rozdzielni średniego i niskiego napięcia.

W tunelu T1 zakończył się montaż punktów SOS, wentylatorów strumieniowych, oraz drzwi w przejściach poprzecznych. Trwa: okablowanie wentylatorów strumieniowych, okablowanie i montaż rozdzielnic w kanale technicznym, okablowanie głośników systemu DSO ; montaż przepompowni oraz regulacja włazów, czyszczenie i przygotowanie nawierzchni pod układanie warstwy ścieralnej SMA.

Tunel pod Martwa Wisła Gdańsk-08479

W tunelu T2 wykonano izolację płyty ustroju nośnego i położono warstwę z asfaltu twardolanego. Trwa montaż wywiewników w punktach SOS. Zakończono wyprawianie studzienek kablowych, trwa montaż włazów.

Źródło: GiK

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Lista największych dealerów TOP50 za 2019 rok – „trójmiasto” na podium!

Dzisiaj opublikowano kolejną edycję Listy TOP50, czyli zestawienia największych grup dealerskich. Jest to coroczny ranking ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *