poniedziałek , 20 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Fot. SM Gdańsk

Koty pod maską. Kierowco, uważaj na „pasażerów na gapę”

W komorze silnika „spotkać” można nie tylko konie (mechaniczne), ale również koty, szukające schronienia. Przekonali się o tym kierowcy z Pomorza. Strażnicy Miejscy interweniowali w sprawie miauczących pasażerów pod maską w Gdańsku i Wejherowie. 

Gdańsk, czwartek 17 sierpnia.

Fot. SM Gdańsk
Fot. SM Gdańsk

Funkcjonariusze z Referatu I patrolowali swój rejon służbowy. Około godziny 17.15 otrzymali od Stanowiska Kierowania zgłoszenie o rannym kocie przy ulicy Krynickiej. Zwierzak miał być uwięziony pod jednym z zaparkowanych samochodów. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Na miejscu czekał na nich zgłaszający. Mężczyzna wskazał strażnikom pojazd, spod którego dochodziło miauczenie. Jak się okazało, mały kotek siedział w komorze silnika. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania funkcjonariusze wezwali na miejsce pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Poprosili również o wsparcie patrol policji, aby ustalić właściciela pojazdu, we wnętrzu którego skrył się maluch.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci, kot postanowił opuścić swoją kryjówkę. Strażnicy szybko go wyjęli spod pojazdu. Wystraszonego czworonoga mundurowi przewieźli do siedziby Referatu I. Stamtąd zabrał go pracownik schroniska.

Wejherowo, piątek 25 sierpnia

Mężczyzna spacerujący z pieskiem w obrębie parkingu przy ulicy Reformatów w Wejherowie, usłyszał pod maską zaparkowanego Seata Toledo, miauczenie kota. O fakcie tym powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej.

Ten ustalił, że pojazd należy do mieszkanki Bolszewa. W trakcie ustalania danych właściciela pojazdu, na miejsce dotarł kierowca, który otworzył maskę, a zgłaszający, z komory silnika wyciągnął wystraszonego kota. Kot zapewne podróż z Bolszewa do Wejherowa odbył właśnie tam.  Zwierzak po uwolnieniu uciekł w nieznanym kierunku.

Fot. SM Wejherowo
Fot. SM Wejherowo

Opracowano na podstawie informacji Straży Miejskiej z Gdańska i Wejherowa. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *