środa , Kwiecień 1 2020
Strona główna / Wiadomości / Liga wyścigowa RCP Time Attack powróciła na tor w Pszczółkach

Liga wyścigowa RCP Time Attack powróciła na tor w Pszczółkach

I Runda RCP Timme Attack na torze w Pszczółkach 06_04_2019-133608Liga wyścigowa Time Attack powróciła po zimowej przerwie na tor w Pszczółkach. W sobotę 6 kwietnia rozegrano pierwszą Rundę zawodów w sezonie 2019. Organizatorzy przygotowali na ten sezon kilka nowości, z czego najistotniejsze są nowe lokalizacje. Zawody w formule RCP Time Attack (na najszybsze okrążenie toru) rozegrane zostaną także na torach w Toruniu oraz Motoparku w Koszalinie. Kolejna Runda odbędzie się 25 maja w Koszalinie. 

W pierwszej Rundzie udział wzięli kierowcy doskonale znani z poprzednich edycji. Część z nich w nowych samochodach, a część w zmodyfikowanych autach z ubiegłego roku. Pojawiło się także kilka nowych modeli, wcześniej nie spotykanych w tym cyklu. Wśród nich mało kojarzony z torową jazdą… Polonez.

Wszyscy byli spragnieni sportowej jazdy, więc jeżdżą dzisiaj pełnym ogniem – opowiada jeden z uczestników. Mniejsze lub większe incydenty zdarzały się co chwilę, ale obyło się bez poważnych problemów.

I Runda RCP Timme Attack na torze w Pszczółkach 06_04_2019-133613

Zawody odbywają się w formule Time Attack – czyli kierowcy walczą o jak najlepszy czas przejazdu w swojej klasie. Przez cały dzień prowadzony jest profesjonalny pomiar dostarczany przez firmę MasaTech, a do klasyfikacji brana jest suma 4 najlepszych czasów z całego dnia.

Koszt udziału w rundzie to 320 zł (płatność kilka dni przed zawodami) lub 370 zł „na bramie” w dniu zawodów. W każdej Rundzie uczestniczy około 40 kierowców.

WYNIKI I Rundy Time Attack (06/04/2019):

 

Fot. Masatech
Fot. Masatech
Mat. organizatora
Mat. organizatora

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego, zamknięty na weekend Park Oliwski, częściej myte wiaty przystankowe, specjalne ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *