Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Limitowana i jeszcze bardziej ekskluzywna wersja DS7 Crossback Louvre Edition w DS Zdunek Trójmiasto

Jak podnieść atrakcyjność luksusowego samochodu? Stworzyć limitowaną wersję! Ta dewiza sprawdza się w przypadku wielu marek, dlaczego więc nie zastosować jej w ekskluzywnej marce DS? Do salonu DS Zdunek Trójmiasto trafiła specjalna seria topowego modelu DS7 Crossback w wydaniu Louvre.

Pałac Luwr to dawna rezydencja królewska, która jest od ośmiu wieków częścią historii Francji. Luwr został otwarty dla publiczności w 1793 roku jako muzeum sztuki z całego świata, prezentujące dzieła sprzed nawet dziewięciu tysiącleci z pięciu kontynentów. Podzielone na osiem działów, muzeum mieści ponad 35 000 powszechnie podziwianych dzieł sztuki takich jak Mona Lisa, Nike z Samotraki i Wenus z Milo. Symbolem Luwru jest piramida zaprojektowana przez Ieoh Minga Peia, która powstała w 1989 roku. Obiekt jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie, a DS Automobiles od rozpoczęcia swojej działalności w 2015 roku, jest jego partnerem.

Najnowsza seria modelu DS7 Crossback nosi oznaczenia „Louvre” nawiązujące do paryskiego muzeum. Zostały one wkomponowane w maskę, przednie drzwi i tylną klapę. Ponadto zastosowano tu grill DS Wings oraz obramowania szyb podkreślone błyszczącym czarnym kolorem. Ten sam zabieg zastosowano również w przypadku relingów dachowych i kloszy tylnych świateł.

To jednak nie koniec stylistycznych zabiegów twórców tej ekskluzywnej edycji. Laserowo grawerowany motyw piramidy na czarnych obudowach bocznych lusterek oraz nowe 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ALEXANDRIA, które po raz pierwszy zostały wprowadzone do oferty dopełniają jego luksusu.

Wnętrze także zyskało indywidualne zdobienie. Wzór piramidy projektu Ieoh Minga Peia jest wyświetlany w kabinie w formie obrazu 3D na wylotach powietrza, desce rozdzielczej oraz wytłoczony na pokrywie środkowego schowka wykończonej skórą nappa.

Technicznie samochód powstał na bazie wersji Grand Chic/DS Inspiration OPERA ART BASALT BLACK. Oferowany jest z dwiema wersjami silnikowymi – hybrydą typu plug-in o mocy 300 KM i napędem na cztery koła oraz w wersji wysokoprężnej o mocy 180 KM. Egzemplarz prezentowany na zdjęciach to właśnie ta druga odmiana. Cena wersji wysokoprężnej rozpoczyna się od 247.900 zł a modelu hybrydowego od 296.900 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *