poniedziałek , 4 grudnia 2023
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Limitowane do 500 sztuk BMW X7 Dark Shadow Edition w Bawaria Motors Gdańsk

Moda na limitowane serie produkcyjnych modeli nie słabnie. W gdańskim salonie BMW Bawaria Motors zaparkował jeden z 500 wypuszczonych na rynek egzemplarzy ogromnego SUV’a X7 w wydaniu Dark Shadow Edition. Samochód dostępny jest wyłącznie w ekskluzywnym malowaniu Frozen Arctic Grey i w połączeniu z pakietem BMW Individual High Gloss Shadow Line, który zastępuje srebrne chromy, elegancką czernią. 

Wyjątkowa stylistyka i wyposażenie BMW Individual uwydatnia tajemniczość i luksusową atmosferę największego SUV-a z gamy bawarskiego producenta.

Najbardziej charakterystyczną cechą tej edycji jest metalizowany lakier specjalny BMW Individual. Ta wysokiej jakości i wyszukana wersja koloru karoserii została zastosowana po raz pierwszy w modelu BMW X. Producent dość śmiało nazywa tą serię BMW X7 przedmiotem kolekcjonerskim, ze względu na wygląd, cenę i ograniczoną ilość.

BMW X7 Edition Dark Shadow będzie produkowane od sierpnia 2020 roku w amerykańskim zakładzie BMW w Spartanburgu w limitowanej edycji rzędu 500 sztuk. Model jest dostępny na całym świecie i może być wyposażony we wszystkie silniki oferowane dla BMW X7.

Egzemplarz eksponowany w Gdańsku to odmiana M50d, czyli najmocniejsza wersja z silnikiem wysokoprężnym. 3-litrowy motor generuje w nim aż 400 KM co pozwala rozpędzić ten ogromny samochód w 5.4 sekundy od 0 do 100 km/h.

Na lakierze nie kończy się jednak ekskluzywne wykończenie tego modelu. Nadwozie zdobią błyszczące elementy BMW Individual Shadow Line o rozszerzonym zakresie. Oprócz obramowań szyb bocznych, maskownic słupka B i C oraz podstaw lusterek zewnętrznych także obramowanie i grill atrapy chłodnicy BMW, skrzela i końcówki rur wydechowych układu wydechowego są utrzymane w kolorze czarnego chromu. Tworzy to subtelny kontrast z połyskującymi matowo powierzchniami karoserii, który dodatkowo podkreślają błyszczące relingi dachowe BMW Individual Shadow Line i szyby przeciwsłoneczne. Dynamiczny charakter uwydatniają zoptymalizowane pod kątem aerodynamicznym elementy karoserii pakietu sportowego M, który również zalicza się do zakresu wyposażenia modelu tej edycji.

Kolejną ekskluzywną cechą BMW X7 Edition Dark Shadow są 22-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich w stylistyce V Spoke w matowym kolorze Jet Black z ogumieniem mieszanym. Doskonałym osiągom silnika towarzyszy emocjonujący dźwięk sportowego układu wydechowego M.

Wnętrze dostępne jest opcjonalnie z sześcioma lub siedmioma siedzeniami. Kierownica skórzana M i elementy wyposażenia BMW Individual zaprojektowane zostały specjalnie dla BMW X7 Edition Dark Shadow. Tapicerka BMW Individual wykonana jest ze skóry Merino w kolorze granatu nocy i czarnym z kontrastującym stebnowaniem, a także utrzymana w kolorze granatu nocy podsufitka BMW Individual z Alcantary. Górna część deski rozdzielczej, podobnie jak podłokietniki drzwi, pokryta jest skórą Nappa w kolorze granatu nocy. W dolnej części deski rozdzielczej oraz na tylnych stronach przednich siedzeń zastosowano czarną skórę Merino. Listwy ozdobne BMW Individual w wersji z czarnego drewna szlachetnego Fineline z aluminiowymi wstawkami podkreślają wykończenie tej edycji. W obszarze konsoli środkowej wyjątkową stylistykę uwydatniają listwy ozdobne BMW Individual w czarnym lakierze fortepianowym z logo serii.

Egzemplarz eksponowany w Bawaria Motors Gdańsk wyceniony został na blisko 700 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *