poniedziałek , 4 grudnia 2023
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Limitowany Mercedes Actros Edition 2 wydany w Mercedes-Benz Grupa Wróbel o. Straszyn

W oddziale Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie odbyło się w minionym tygodniu wyjątkowe wydanie nowego ciągnika siodłowego. Jest to limitowana seria modelu Actros w wydaniu Edition 2. Egzemplarz zasili flotę firmy DTS Transports, która już w 2019 roku odebrała z pomorskiego oddziału model Edition 1. Edition 2 to Actros klasy premium. odróżnia go nawet 40 dodatkowych elementów wyposażenia wnętrza i nadwozia. Wartość ciągnika to ponad 100 000 euro. 

Seria Edition 2 jest ściśle limitowana do jedynie 400 egzemplarzy. Z tej puli do Polski trafiło 54 sztuk. Charakterystycznymi elementami stylistyki Actrosa Edition 2 są m.in. ściana boczna oklejona wzorem gwiazdy, napis „Edition 2” na lakierowanej osłonie przeciwsłonecznej, emblemat Actrosa z przodu, napis „Actros” w górnej części tylnej ściany kabiny kierowcy, cztery dodatkowe reflektory LED w osłonie przeciwsłonecznej oraz trzy reflektory robocze LED z tyłu kabiny. Z boku uwagę przyciągają stopnie wejściowe ze stali szlachetnej. Także osłony piast na tylnej osi wykonano ze stali szlachetnej wraz z nakładkami na nakrętkach kół.

Zobacz również: Unikatowy Actros 1863 Edition 1 w Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie

Zakres wyposażenia obejmuje ponadto podświetlaną gwiazdę Mercedesa z czarną nakładką, kilka dekoracyjnych aplikacji z ciemnego chromu na ozdobnej kratce oraz przyciemnione pierścienie reflektorów.

Wszystkie egzemplarze Actrosa Edition 2  mają przód pomalowany szarym metalizowanym lakierem w odcieniu kamieni księżycowych.

Wewnątrz, deska rozdzielcza i uchwyty drzwiowe wykończone są skórą nappa, a ponadto liczne elementy ozdobne stylizowane są na włókno węglowe. Górne łóżko, dostarczane wraz z kompletem pościeli, ma szerokość 900 mm. Zasłonka dookoła kabiny, wykonana od wewnątrz w beżu migdałowym, a na zewnątrz w kolorze czarnym, jest stylowym elementem ochrony prywatności. Podobnie jak poprzeczna zasłona przed łóżkiem zdobiona gwiazdą Mercedesa.

W październiku 2019 roku firma mająca swoją siedzibę w Straszynie k. Gdańska odebrała limitowany ciągnik siodłowy Actros EDITION ONE 1863 LS wraz z dedykowana do niego naczepą chłodniczą. Był to drugi pojazd tej firmy, która rozpoczęła swoją działalność transportową w drugiej połowie 2018 roku i ówczesna konfiguracja pojazdu była najbogatszą, wydaną w 2019 roku – informuje Bartłomiej Wasilewski, Doradca Handlowy Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie. Była to bardzo odważna decyzja biorąc pod uwagę okres działalności firmy. Produkcja owego modelu opiewa na 400 sztuk na Europę. Prężnie rozwijająca się firma DTS TRANSPORTS.PL pod okiem Prezesa Wincentego w miniony czwartek odebrała drugą edycję limitowanej serii modelu Actros EDITION TWO o oznaczeniu 1848 LS, której to również stworzono tylko 400 sztuk. Obecnie firma dysponuje 6-cioma ciągnikami siodłowymi w konfiguracji 1848 LS, 1851 LS, 1863 LS oraz trzema naczepami chłodniczymi. Obie te wersje różnią się od siebie na pierwszy rzut oka lecz łączy je jedno – firma pod której szyldem wykonują transport dalekobieżny dając dużo emocji, przyjemności z miejsca pracy dla kierowcy oraz satysfakcji dla właściciela firmy. Obecny model oprócz różnicy w pojemności i mocy silnika na poziomie 480 KM został doposażony o kilka dodatkowych opcji, takich jak przednia oś pneumatyczna, szerokie przednie opony oraz Asystent Martwego pola z radarem umiejscowionym na prawej osłonie międzyosiowej. Oba pojazdy otrzymały kolory dedykowane dla swoich edycji oraz pakiety dodatkowego oświetlenia i około pojazdowego orurowania z wbudowanymi LED-ami – podsumowuje Bartłomiej Wasilewski.

Nowy właściciel, podczas odbioru ciężarówki, otrzymał również miniaturowy model swojego nowego pojazdu.

Warto nadmienić, że ciężarowy Mercedes Actros klasy premium, w obliczu dotkliwego braku kierowców, stanowi mocny atut w ręku przedsiębiorców transportowych, którzy zyskują dzięki temu nie tylko prestiż, ale także mocny argument, dlaczego warto jeździć z tym a nie innym przewoźnikiem.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *