środa , Kwiecień 1 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Lista TOP50 2019 – czyli najwięksi dealerzy w Polsce. Trójmiasto w tym roku poza podium

Lista TOP50 2019 – czyli najwięksi dealerzy w Polsce. Trójmiasto w tym roku poza podium

Wczoraj, 19 marca ogłoszona została kolejna, 12-sta już edycja listy TOP50 przedstawiająca 50 największych grup dealerskich w Polsce. Autorem zestawienia jest firma doradcza DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. W zestawieniu znalazło się kilka firm działających w Trójmieście, a także dwie Grupy wywodzące się z naszego regionu. Najwyżej spośród nich, sklasyfikowana została Grupa Plichta. 

Fot. Krzysztof Nowosielski
Fot. Krzysztof Nowosielski

Firma Aleksandra Plichty spadła w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu o jedną pozycję i w tym roku znalazła się na 4 miejscu. Łączna sprzedaż Grupy w 2018 roku wyniosła 12 202 samochodów, co stanowi wzrost o 21,35%. Firma posiada 7 lokalizacji salonowych i oferuje auta marek Skoda, VW, Audi, SEAT, Ford.

Drugą, największą grupą dealerską wywodzącą się z Trójmiasta jest Grupa Zdunek, która zajęła 16 miejsce, czyli 2 pozycje wyżej niż poprzednio. Łączna sprzedaż Grupy wyniosła 5200 samochodów, czyli o 8,76% więcej niż w poprzednim roku. Firma reprezentuje marki Renault, Dacia, BMW, MINI, Nissan oraz Citroen.

Tadeusz Zdunek, właściciel Grupy Zdunek
Tadeusz Zdunek, właściciel Grupy Zdunek

Największym dealerem obecnym w Trójmieście jest natomiast Grupa PGD-IP z łączną sprzedażą 20 637 samochodów. Oferuje ona na Pomorzu Infiniti.

5-te miejsce piastuje Grupa PGA Polska z wynikiem 11 434. Firma posiada salony dwóch marek w Gdańsku – BMW i Volkswagen.

Na 12-stym miejscu znalazła się grupa Auto Lellek Group z wynikiem 7216 samochodów i ponad 12% wzrostem. W Trójmieście Grupa posiada salon marki Porsche, zlokalizowany w Sopocie.

Porsche Centrum Sopot - salon-01033

Na 19-stym miejscu sklasyfikowano Grupę Chodzeń z wynikiem 4759 samochodów. W Trójmieście posiada ona salon Toyoty zlokalizowany w Gdańsku.

34 miejsce zajęła Grupa Wróbel z wynikiem 3271 samochodów. Firma posiada salon sprzedaży i serwisów samochodów ciężarowych oraz dostawczych w Straszynie koło Gdańska.

Pełna lista dostępna TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego, zamknięty na weekend Park Oliwski, częściej myte wiaty przystankowe, specjalne ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *