piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. LOTOS

LOTOS otworzył kolejną stację przy A1

Dobra wiadomość dla podróżujących Autostradą Bursztynową z północy Polski, znad Bałtyku. LOTOS otworzył kolejną stację paliw w Krzyżanowie, po zachodniej stronie jezdni autostrady A1. Plany na 2016 rok zakładają otwarcie drugiego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) w Krzyżanowie, po przeciwległej (wschodniej) stronie autostrady A1.

Na nowo otwartej stacji paliw działa już restauracja SUBWAY. W całym 2016 r. LOTOS planuje otwarcie kilkunastu restauracji sieci SUBWAY.

MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie, GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dziewiętnastu obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

Źródło: LOTOS

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *