Slider

Luksusowe coupe z mega-silnikiem: 2012 Mercedes-Benz CL600 W216 w Mercedes-Benz Witman

Jest wielki, ocieka luksusem, ma wielki silnik o pojemności 6 litrów i 12 cylindrach i niestety pomału odchodzi do lamusa. Samochody tego typu są coraz bardziej napiętnowane w świetle nowych przepisów dotyczących emisji spalin. Mało który producent utrzymał tego typu pojazdy w swojej ofercie. Chętni muszą więc skierować swoje spojrzenia w stronę samochodów używanych – takich jak ten Mercedes CL600 z 2012 roku, którego podziwiać można w salonie Mercedes-Benz Witman. 

CL to odpowiednik Klasy S, ale w wydaniu ekskluzywnego coupe z 4 miejscami. Prezentowany egzemplarz to reprezentant rodziny wywodzącej się z limuzyny W221, produkowany w latach 2006 – 2014. W 2010 producent przeprowadził lifting CL’a  – zmienił się wówczas kształt przedniej i tylnej części nadwozia.

Samochód oferowany był w 4 wariantach oznaczeń: CL500 z V8 4.7 lub 5.5 litra, CL600 (5.5, V12, turbo), CL63 AMG (5.5 bi-turbo V8 lub V8 6.2 l), CL65 AMG (6.0 V12, bi-turbo).

Ten ze zdjęć reprezentuje najbardziej wysublimowany model, czyli CL600. W przeciwieństwie do wersji prawilnej AMG jest bardziej cywilizowany i przede wszystkim bardziej komfortowy. Ma jednak pewne nawiązania do tego sportowego wydania CL’a – bowiem doposażono go w pakiet wizualny AMG. Nadwozie zdobi bardzo oryginalny na tym modelu lakier Mystic Red Paint z palety Designo,

Pod maską pracuje 6-litrowy silnik M275 w układzie V12 wspomagany przez turbosprężarkę. Generuje moc 517 i aż 830 Nm momentu obrotowego, co wystarcza na osiągnięcie 250 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4.6 sekundy. Napęd przekazywany jest na tylną oś.

To co odróżnia CL’a generacji W216 w porównaniu ze swoim poprzednikiem W215, to znacznie mniejsza podatność nadwozia na korozję oraz trwalsze zawieszenie typu airmatic. Usterki w tego typu, leciwych już samochodach niestety zdarzają się często, a ich naprawa pochłania krocie. Jednak dobrze utrzymany CL wciąż daje dużo radości i nosi znamiona samochodu, który kiedyś stanie pożądanym klasykiem.

Prezentowany egzemplarz objęty jest programem „Mercedes-Benz Certified – Samochody Używane”. Każdy z oferowanych w ramach programu samochodów zostaje poddany dokładnej kontroli technicznej, ma potwierdzoną historię i jest objęty minimum 24-miesięczną gwarancją.

Proponowana przez sprzedawcę cena to 197 900 zł. Samochód ze względu na swój ekskluzywny charakter i stan eksponowany jest w budynku salonu Mercedes-Benz Witman w Gdańsku – Oliwie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął pozimowe przeglądy stanu nawierzchni jezdni

Odwilż to czas, w którym zima uwidocznia swoje destrukcyjne oblicze – dziury w nawierzchni jezdni. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *