Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Jerzy Pinkas/ www.gdansk.pl

Maksymalnie 50 km/h. Obniżona prędkość w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku

W związku ze wzmożonym ruchem pojazdów ciężarowych, oczekujących na załadunek węgla w gdańskim porcie 10 lutego uruchomiony został dla nich nowy parking – obowiązkowy punkt awizacji. Zlokalizowany został na terenie udostępnionym przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk przy rondzie na ul. Budowniczych Portu Gdańskiego. Ponadto w tym samym terminie obniżona została prędkość w tunelu pod Martwą Wisłą do 50 km/h w godz. 5:00 – 22:00. Wprowadzane rozwiązanie jest efektem ustaleń ze spotkań władz miasta z przedstawicielami gdańskiego portu oraz funkcjonariuszami służb nadzorujących ruch drogowy i bezpieczeństwo transportu.

Jak uniknąć korków do portu?

Punkt awizacji, bo taką nazwę ma miejsce odstawcze dla pojazdów ciężarowych przewożących węgiel, wyznaczony został w bezpośrednim sąsiedztwie ronda – tuż przy istniejącym parkingu dla TIR-ów. By ułatwić kierowcom dojazd do punktu, na drogach prowadzących do niego ustawione zostanie specjalne oznakowanie. Trasa dojazdu obejmie ulice: Sucharskiego, Kontenerową i Budowniczych Portu Północnego.

Fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Specjalne miejsce, w którym ciężarówki będą obowiązkowo musiały oczekiwać na załadunek węgla usprawni ruch w rejonie portu – szczególnie na Trasie Sucharskiego od strony mostu wantowego i drogi S7 oraz na węźle Ku Ujściu. Do tej pory pojazdy ciężarowe oczekiwały na wjazd na teren portu blokując pasy ruchu na Trasie Sucharskiego, a także na ul. Kontenerowej. Dzięki nowemu parkingowi, który będzie mógł pomieścić ok. 50 pojazdów, będą one oczekiwać na załadunek poza jezdnią.

Zasady korzystania z punktu awizacji

Kierowcy ciężarówek dojeżdżają do punktu awizacji, gdzie oczekiwać będą na możliwość załadunku węgla. Po otrzymaniu od spedytorów informacji o wolnych miejscach załadowczych pojazdy będą wypuszczane z punktu do poszczególnych stanowisk w celu załadunku.
Awizacja będzie odbywać się tylko w punkcie. Poza nim awizacja nie będzie prowadzona w żadnym innym miejscu.

Zmniejszenie prędkości w tunelu

Oprócz uruchomienia parkingu dla ciężarówek z węglem od 10 lutego do odwołania w tunelu pod Martwą Wisłą obniżona zastała dopuszczalna prędkość z 70 do 50 km/h. Ograniczenie obowiązuje w godz. 5:00 – 22:00, o czym kierowców informować będą tablice zmiennej treści. Niższa prędkość pojazdów ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pyłu węglowego.

Po uruchomieniu punktu awizacyjnego i obniżenia prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą w dalszym ciągu monitorowana będzie sytuacja na trasach dojazdowych do portu i w miarę potrzeb wdrażane będą kolejne rozwiązania, poprawiające sytuację drogową.

Źródło: Gdańsk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zapowiedź] Gdański Rajd 40+ – sobota 18 maja

Niezwykła przygoda z obrazami wybitnych gdańskich mistrzów, ale także – Gdański Rajd 40+, który startuje …

Jeden komentarz

  1. A moze by tak nie sciagac kierowcow z calej polski na jesden termin zaladunku np wczoraj godzina 18:20 korek na kilkadziesiat samochodow od Sucharskiego do tzw parkingu buforowego . Co z tego ze maja awizacje skoro i tak nie sa w stanie ich szybko sprawnie zaladowac !!!! Czasem mam wrazenie ze wszczyscy zaczynaja myslec jak d…lni politycy najpierw cos powiedza zrobia a potem dopiero naprawiaja zamiast zanim gebe otworza przemyslec jak cos zrobic. Szkoda kierowcow i nie tylko tych ait ciezaroqych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *