niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Mandaty i wnioski do sądu za kibolskie zamieszki na Autostradzie A1

Osoby, które uczestniczyły w minioną sobotę w zbiegowisku pseudokibiców na autostradzie A1 w okolicy węzła Swarożyn będą odpowiadać za wykroczenia związane z zakłóceniem porządku publicznego  o charakterze chuligańskim oraz za utrudnianie i tamowanie ruchu innym uczestnikom na drodze.  Policjanci ustalili już prawie dwadzieścia osób, które miały związek z tym zdarzeniem. Sprawcy tych wykroczeń, którzy sami dobrowolnie poddadzą się karze zostaną ukarani grzywną w wysokości 800 złotych. 

Tczewscy policjanci pracując nad sprawą zbiegowiska pseudokibiców na autostradzie A1 w okolicach węzła Swarożyn, do którego doszło w minioną sobotę, ustalili dane prawie dwudziestu osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Większość z nich pochodzi z terenu Trójmiasta, ale są też osoby z innych województw. Dlatego tczewscy mundurowi współpracują z innymi jednostkami, gdzie niezwłocznie zostaną przesłuchane ustalone osoby. Sprawcy będą odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim oraz utrudnianie i tamowanie ruchu innym uczestnikom na drodze. Za te wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Mieszkaniec Gdańska został ukarany mandatami na łączną kwotę 800zł, a kolejny z ustalonych mężczyzn, 22-letni gdynianin, będzie odpowiadał przed sądem – policjanci skierowali wniosek o ukaranie.

Stróże prawa podczas dalszych weryfikacji zabezpieczonych materiałów ustalają kolejnych sprawców, którzy będą odpowiadać za popełnione wykroczenia. Dodatkowo sprawcy, którzy kierowali samochodami z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi będą odpowiadać za kolejne wykroczenie. Za ograniczenie czytelności tablicy rejestracyjnej grozi kara grzywny do 3 tys. złotych lub nagany.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *