MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Harley-Davidson Gdańsk

Mariusz Zięba z Harley-Davidson Gdańsk o konwencie dealerów w Las Vegas

Fot. Harley-Davidson Gdańsk
Fot. Harley-Davidson Gdańsk

Podczas tegorocznego konwentu dealerów, który odbywał się w hotelach Venetian Hotel i Palazzo Resort w Las Vegas spotkało się 4600 osób z 1300 dealerstw. Gdańsk był reprezentowany przez Mariusza Ziębe z salonu przy Miałkim Szlaku.

Motocykle, które najpierw zaprezentowano w teatralnej oprawie na scenie, później można było zobaczyć w każdym wariancie i każdym dostępnym kolorze. O potężnym potencjale marki świadczy fakt że na miejscu prezentowano ponad 100 motocykli, w tym wersje customizowane przez Harleya.

Fot. Harley-Davidson Gdańsk
Fot. Harley-Davidson Gdańsk

Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa seria Softaili ,,S”, czyli modele Softail Slim 110 i Fat Boy S 110.  Zamontowano w nich potężne silniki o pojemności 110 cali, które do tej pory można było spotkać tylko w wersjach CVO.

Wśród tegorocznych nowości warto zwrócić uwagę na zmiany, które wprowadzono w najbardziej popularnej rodzinie sportsterów. Iron 883N zyskał nowe siedzenie, tylne regulowane zawieszenie Showa i lżejsze koła. Poprawiono także ergonomie przełączników, pływającą przednią tarczę hamulcową i nowe smoliście czarne wydechy. Podobnie jest w przypadku większego Forty-Eigta. Mamy tu lżejsze koła, regulowane tylne zawieszenie. Nowe półki i przednie zawieszenie. Pływającą tarczę hamulcową, lżejsze koła finezyjne osłony wydechów. A z daleka we wszystkich nowych sportsterach można zauważyć nowy okrągły filtr powietrza.

Dla długodystansowców Harley wzbogacił swoją ofertę o model Road Glide Ultra, a Road King pojawił się także w wersji ze sztywnymi kuframi.

Spotkania dealerów w USA robią niesamowite wrażenie. Najpierw trzeba przyzwyczaić się do upału panującego w Nevadzie, chwilami ponad  44’C.
Piękne plenery: Las vegas Bulvar,  Grand Canyon, tama Hoovera zachęcają do jazdy (ja zrobiłem Mustangiem kabrio 390 mil). Wszędzie widać wielu motocyklistów na najróżniejszych Harleyach i tylko na Harleyach.
W samym Las Vegas jest też niesamowicie klimatyczny lokal ,, Harley Davidson Cafe” który gorąco polecam.
Konwent to jednak przede wszystkim miejsce na wymianę doświadczeń i możliwość skorzystania z sympozjów, np. na temat  customizowania motocykli. Efekt tego co dowiedzieliśmy się na tym spotkaniu, będziecie mogli zobaczyć już niebawem w naszym salonie.
Pracę nad naszym customem już rozpoczęliśmy. Mamy nadzieję zaprezentować go podczas najbliższych dni otwartych na które serdecznie zapraszam.
Już 18 września w Harley-Davidson Gdańsk uroczysta premiera modeli 2016. Pokaz nowych motocykli odbędzie się o dość nietypowej godzinie, bo o 22:00. A to dla tego że chwilę wcześniej organizujemy I odblaskową paradę motocyklową w trójmieście pod hasłem ,,Świeć przykładem nocą z Motor Centrum”.
Szczegóły tego przedsięwzięcia zdradzimy za kilka dni. Nie zabraknie u nas pięknych kobiet, amerykańskiego jedzenia z najlepszych trójmiejskich foodtrucków. Dobrą muzykę zapewni nasz DJ. W tę noc bawimy się w salonie do 24:00.
Wszystkie szczegóły na bieżąco będziemy udostępniali na stronie www.harley-davidson-gdansk.pl i na naszym FB.

Mariusz Zięba, Harley-Davidson Gdańsk.

Źródło: Harley-Davidson Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku rozpoczął działalność nowy dealer AutoDiscover – w ofercie auta zza Oceanu

W Gdańsku – Oliwie, pod adresem Aleja Grunwaldzka 355, rozpoczął działalność nowy salon samochodowy. Należy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *