poniedziałek , 20 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

„Mechanik Roku 2018” pracuje w serwisie Toyota Walder w Chwaszczynie

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05074Toyota Motor Poland od 1993 roku prowadzi w swojej sieci dealerskiej konkursy dla pracowników, mające wyłonić między innymi najlepszego mechanika. W tym roku, ten zaszczytny tytuł przypadł Mistrzowi Serwisu Toyota Walder z Chwaszczyna. Grzegorz Michalczuk zwycięsko przeszedł przez wszystkie etapy kwalifikacji wyprzedzając 224 kolegów po fachu z pozostałych 41 stacji obsługi Toyoty z całego kraju. Jest też pierwszym zwycięzcom tego plebiscytu z Pomorza w 11-stu jego edycjach. 

Finaliści konkursu oceniani byli między innymi ze znajomości budowy samochodów marki Toyota, procedur przeglądowych i naprawczych, prawidłowości zastosowania procedur producenta oraz specjalizacji w diagnostyce samochodów.

Zgłoszenia do konkursu pochodziły bezpośrednio od kandydatów. Każdy zatrudniony mechanik w sieci Toyoty mógł, poprzez stosowny formularz internetowy, zgłosić swoją chęć uczestnictwa w konkursie – informuje Grzegorz Michalczuk, Mistrz Serwisu Toyota Walder w Chwaszczynie, który w tym roku zdobył tytuł „Mechanika Roku 2018”.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05082

Pierwszym etapem konkursu był test teoretyczny składający się z 30 pytań, odbywający się przez internet. Organizatorzy przewidzieli na jego wykonanie tylko 15 minut. Kolejnym, półfinałowym etapem, do którego zakwalifikowało się 20-stu najlepszych kandydatów z wynikiem minimum 93% trafnych odpowiedzi test praktyczny w Warszawie, w ośrodku szkoleniowym Toyoty. Do wykonania było tam 5 zadań, związanych zarówno z praktyczną umiejętnością obsługi, posługiwaniem się dokumentacją techniczną jak i skutecznym znalezieniem usterki w podstawionym do testu samochodzie.

Do finałowej rozgrywki przeszło 5 mechaników. Jako jedynym spoza Warszawy, był Pan Grzegorz ze stacji Toyoty w Chwaszczynie.

Najpierw szkolne praktyki, potem już tylko ASO

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05094Pierwszy kontakt z mechaniką zawdzięczam szkolnym praktykom u Pana Witolda Ciężkowskiego – założyciela Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. To on zaraził mnie też pasją do zabytkowych samochodów, które do dzisiaj wielbię. Aktualnie posiadam klasyczną Toyotę Celicę – opowiada Grzegorz Michalczuk, zwycięzca tegorocznego konkursu „Mechanik Roku”. Zaraz po skończeniu tych praktyk, podjął pracę w autoryzowanym serwisie marki Nissan w Gdyni. Pracowałem tam 15 lat i tą markę zamieniłem na Toyotę. W firmie Toyota Walder pracuję od 5 lat – dodaje.

Na podstawie swojego ogromnego doświadczenia, Pan Grzegorz potwierdza legendarną niezawodność samochodów Toyoty.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05083

W czym zatem tkwi fenomen niezawodności Toyoty?

Solidność wykonania i jakość użytych materiałów – zdecydowanie odpowiada Michalczuk. Przykładem może być zawieszenie, które w Toyotach jest wyjątkowo trwałe i bezawaryjne. Pomimo, że ma podobną konstrukcję jak to stosowane w samochodach francuskich, jest jednak od nich znacznie bardziej wytrzymałe. To dowód na to, że nie tyle stopień skomplikowania ma znaczenie, co własnie sposób wykonania – zdradza „Mechanik Roku 2018”. 

Za swoje osiągniecie Grzegorz  Michalczuk został nagrodzony kwotą w wysokości 10 000 zł, a ponadto, w przyszłym roku uda się wraz z osobą towarzyszącą do Japonii, do fabryki Toyoty. Dodatkowym bonusem jest także uzyskanie możliwości zakupu wybranego przez siebie modelu Toyoty z maksymalnym rabatem.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05091

Czekałem na to 27 lat – najlepszy mechanik Toyoty pracuje w mojej firmie! 

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05089Jest mi niezmiernie miło, że doczekałem chwili historycznej w naszej firmie. Po 27 latach działalności dla Toyoty, Pan Grzegorz dokonał bardzo ważnej rzeczy dla siebie, dla mnie, a zarazem dla całej firmy. To wyróżnienie, także dla nas jest niezwykłe. Czuję dumę i radość, że tej klasy profesjonalista pracuje w Toyota Walder i dba o samochody naszych klientów oraz najwyższą jakość świadczonych usług serwisowych. Ta nagroda przekłada się na wspólną pracę i wyrażam nadzieję, że będzie ona przez długi czas motywowała pozostałych pracowników do podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności – opowiada Roman Walder, założyciel firmy Toyota Walder.

Zwycięski puchar jest nagrodą przechodnią i do czasu kolejnego rozstrzygnięcia konkursu (za 2 lata), będzie eksponowany w salonie Toyota Walder w Chwaszczynie.

Dzięki procesom szkoleń, certyfikacji i konkursów sprawiamy , że stale nadzorujemy jakość w sieci Toyoty, a nasi klienci mogą spokojnie i bezpiecznie użytkować swoje auta, dzięki czemu są z nami na długie lata i z przekonaniem rekomendują nas rodzinie i znajomym – głosi oficjalne podsumowanie konkursu przez Toyota Motor Poland.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05087

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

2 komentarze

  1. pogratulować !

  2. gratulację, niezawodne auta to i najlepsi tam pracują. Miło, że toyota potrafi docenić swoich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *