niedziela , 9 sierpnia 2020
Strona główna / Wiadomości / Mercedes-AMG zapalił się w Gdyni. Pomogli marynarze z ORP Błyskawica
Fot: Archiwum ORP Błyskawica

Mercedes-AMG zapalił się w Gdyni. Pomogli marynarze z ORP Błyskawica

Fot: Archiwum ORP Błyskawica

W sobotę 7 grudnia, około godziny 21:40, marynarz wachtowy z Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica zauważył palący się samochód. O zaistniałym zdarzeniu zameldował oficerowi dyżurnemu okrętu, który niezwłocznie zarządził alarm i w asyście dwóch członków załogi przystąpił do akcji gaśniczej.

Do zdarzenia doszło na Al. Jana Pawła II w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego niszczyciela ORP Błyskawica. Oficer dyżurny okrętu widząc prędkość z jaką rozprzestrzenia się ogień oraz z uwagi na fakt, iż w pobliżu znajdowały się inne pojazdy, podjął decyzję o użyciu będącego na wyposażeniu okrętu agregatu proszkowego AP-25.

Zanim marynarze dotarli na miejsce, właściciel pojazdu chcąc ugasić pożar gaśnicą samochodową otworzył pokrywę komory silnika. To działanie spowodowało wzmożenie pożaru, a użyte środki gaśnicze okazały się być niewystarczające do skutecznego zakończenia akcji.

Gdy na miejsce zdarzenia dotarli marynarze, oficer dyżurny nakazał osobom postronnym odsunąć się na bezpieczną odległość. Ogień przedostawał się już do przedziału kierowcy. W celu zduszenia pożaru przymknął pokrywę silnika i przystąpił do akcji gaśniczej. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dotarł zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gdyni-Śródmieściu. Strażacy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dogasili tlący się pojazd.

Wygląda na to, że uszkodzonym w wyniku pożaru samochodem jest Mercedes CLS w rzadkiej wersji 63 AMG.

Źródło: wojsko-polskie.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA przyspiesza realizację ekspresowej trasy wzdłuż Bałtyku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do realizacji drogi S6 na odcinku Koszalin ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *