niedziela , 16 stycznia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Mercedes-Benz Grupa Wróbel i Integra z Gdyni, dostarczyły nowoczesne śmieciarki Gdańskim Usługom Komunalnym

Śmieciarki Mercedes-Benz Antos z MW Wróbel z zabudową Integra Gdynia-04682Gdańskie Usługi Komunalne to spółka powołana przez Gminę Miasta Gdańsk w celu realizacji zadań w zakresie utrzymania czystości i porządku, a w szczególności w przedmiocie gospodarowania odpadami komunalnymi. W związku z powiększeniem obsługiwanego regionu oraz zakresu obowiązków, firma jakiś czas temu zamówiła nowe śmieciarki. Pod koniec lutego przekazane zostały dwa egzemplarze nowych pojazdów. 

Dostawcą podwozi był dealer samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna, a ich zabudową zajęła się firma Integra z Gdyni.

Pojazdy zbudowane zostały na podwoziu Mercedesa Antos 2633. Wyposażone są w 6-cylindrowy silnik diesla o pojemności 10.7 litra, generujący moc 326 KM i moment obrotowy 1700 Nm. Napęd przekazywany jest na jedną z 3 osi poprzez skrzynię PowerShift 3 z 12-stoma przełożeniami. Tylna oś ma konstrukcję wleczoną i jest ona skrętna, co ułatwia manewrowanie tak dużym pojazdem na ciasnych, miejskich ulicach. Kabina przeznaczona jest dla 3 osób i odznacza się dużym komfortem pracy.

Śmieciarki Mercedes-Benz Antos z MW Wróbel z zabudową Integra Gdynia-04708

Dostosowaniem pojazdów do wymagań odbiorcy zajęła się firma Integra Kamiński Sp. z o.o., która wdraża rozwiązania sprzętowe z zakresu techniki komunalnej, lotniskowej, drogowej, gospodarki odpadami i wodno- kanalizacyjnej.

Modele dostarczone do GUK’u to Nextra Combo z zabudową skrzyniową, dwukomorową. Pierwsza z nich ma 13 m³ objętości i posiada urządzenie załadowcze tylne, przystosowane do zbiórki i transportu stałych odpadów gromadzonych w pojemnikach komunalnych, surowców wtórnych, odpadów wielkogabarytowych oraz BIO-odpadów. Druga komora ma 4,0 m³ objętości i posiada urządzenie załadowcze boczne.

Oba rozwiązania zaprojektowane są w taki sposób, aby unoszenie i opróżnianie pojemników na odpady uniemożliwiało przedostanie się odcieków na zewnątrz zabudowy.

Sterowanie całym procesem odbywa się w jednym, łatwo dostępnym punkcie pojazdu, a elektronikę ograniczono do absolutnego minimum, stosując maksymalnie dużo rozwiązań hydraulicznych.

Obie śmieciarki lada dzień rozpoczną swoją służbę w Gdańskich Usługach Komunalnych.

Śmieciarki Mercedes-Benz Antos z MW Wróbel z zabudową Integra Gdynia-04687

Pojazdy zostały przekazane w siedzibie firmy Integra w Gdyni, przy ulicy Hutniczej 20. Kluczyki od współwłaściciela firmy Integra Krzysztofa Kamińskiego i przedstawicieli Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna, Marcina Janus i Bartłomieja Wasilewskiego, odebrał Dyrektor Zarządzający Gdańskich Usług Komunalnych Janusz Kupcewicz-Szwoch.

Od lewej: Marcin Janus i Barłomiej Wasilewski z Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna,Dyrektor Zarządzający Gdańskich Usług Komunalnych Janusz Kupcewicz-Szwoch i współwłaściciel firmy Integra Krzysztof Kamiński
Od lewej: Marcin Janus i Bartłomiej Wasilewski z Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna, Dyrektor Zarządzający Gdańskich Usług Komunalnych Janusz Kupcewicz-Szwoch i współwłaściciel firmy Integra Krzysztof Kamiński

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Ford Fiesta w salonie FordStore Euro-Car

Odświeżony Ford Fiesta doczekał się wielu zmian z zewnątrz oraz kilku modernizacji w środku. Gama …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *