sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Mercedes-Benz SLC Final Edition – pożegnalna edycja małego roadstera

W gdyńskim salonie Mercedes-Benz BMG Goworowski pojawił się model SLC w wydaniu Final Edition. To seria będąca produkcyjnym zwieńczeniem małego, dwuosobowego roadstera, obecnie oferowanego już w III generacji. Pierwszym modelem tej serii był SLK, który zadebiutował w 1996 roku. Jego cechą charakterystyczną był sztywny dach typu „vario”, który łączył otwarte nadwozie typu „cabrio” z możliwością użytkowania samochodu także podczas niesprzyjającej aury – za sprawą metalowego dachu, rozkładanego z bagażnika. Ta cecha pozostaje standardem SLC do dzisiaj. 

Trzy generacje SLK i SLC odniosły sukces: od 1996 r. ich łączna sprzedaż wyniosła ponad 710 000 egzemplarzy.

SLC Final Edition typoszeregu R172 oferowany jest w kilku wariantach kolorystycznych. Egzemplarz, który został sprzedany w Gdyni posiada nadwozie w kolorze „szary selenit” i lada dzień zostanie wydany nabywcy.

W „finałowym” wydaniu, samochody posiadają przedni zderzak AMG z listwami ozdobnymi z chromowanym wykończeniem (dolna część zderzaka). Wyróżnikiem są także emblematy „SLC Final Edition” na przednich błotnikach. Koła posiadają 5-ramienne, 18-calowe obręcze AMG z lekkich stopów z czarnym, lśniącym wykończeniem.

Wnętrze SLC Final Edition wyróżnia się dwukolorową, skórzaną tapicerką nappa w czarno-srebrnej tonacji o perłowej fakturze, wzbogaconą o kontrastowe szare przeszycia. Ten sam szary odcień mają pasy bezpieczeństwa. Zagłówki oraz dźwignię automatycznej przekładni zdobi srebrny napis „SLC”, a okładziny na desce rozdzielczej i konsoli środkowej mają lśniące, aluminiowe wykończenie.

SLC Final Edition dostępne jest w wersjach SLC 180, SLC 200, SLC 300 oraz AMG SLC 43. Podstawowa cena wynosi 185 519 zł.

Prezentowany egzemplarz trafił do klienta z Trójmiasta.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *