Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Mercedes-Benz SLC Final Edition – pożegnalna edycja małego roadstera

Mercedes-Benz SLC Final Edition – pożegnalna edycja małego roadstera

W gdyńskim salonie Mercedes-Benz BMG Goworowski pojawił się model SLC w wydaniu Final Edition. To seria będąca produkcyjnym zwieńczeniem małego, dwuosobowego roadstera, obecnie oferowanego już w III generacji. Pierwszym modelem tej serii był SLK, który zadebiutował w 1996 roku. Jego cechą charakterystyczną był sztywny dach typu „vario”, który łączył otwarte nadwozie typu „cabrio” z możliwością użytkowania samochodu także podczas niesprzyjającej aury – za sprawą metalowego dachu, rozkładanego z bagażnika. Ta cecha pozostaje standardem SLC do dzisiaj. 

Trzy generacje SLK i SLC odniosły sukces: od 1996 r. ich łączna sprzedaż wyniosła ponad 710 000 egzemplarzy.

SLC Final Edition typoszeregu R172 oferowany jest w kilku wariantach kolorystycznych. Egzemplarz, który został sprzedany w Gdyni posiada nadwozie w kolorze „szary selenit” i lada dzień zostanie wydany nabywcy.

W „finałowym” wydaniu, samochody posiadają przedni zderzak AMG z listwami ozdobnymi z chromowanym wykończeniem (dolna część zderzaka). Wyróżnikiem są także emblematy „SLC Final Edition” na przednich błotnikach. Koła posiadają 5-ramienne, 18-calowe obręcze AMG z lekkich stopów z czarnym, lśniącym wykończeniem.

Wnętrze SLC Final Edition wyróżnia się dwukolorową, skórzaną tapicerką nappa w czarno-srebrnej tonacji o perłowej fakturze, wzbogaconą o kontrastowe szare przeszycia. Ten sam szary odcień mają pasy bezpieczeństwa. Zagłówki oraz dźwignię automatycznej przekładni zdobi srebrny napis „SLC”, a okładziny na desce rozdzielczej i konsoli środkowej mają lśniące, aluminiowe wykończenie.

SLC Final Edition dostępne jest w wersjach SLC 180, SLC 200, SLC 300 oraz AMG SLC 43. Podstawowa cena wynosi 185 519 zł.

Prezentowany egzemplarz trafił do klienta z Trójmiasta.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *