piątek , 24 stycznia 2025
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Michał Torłop /ZTM Gdańsk

Mercedes-Benz Sprinter City 77 testowany jest przez ZKM w Gdańsku

Do czwartku 24 września ZKM w Gdańsku testuje minibusa Mercedes. Sprawdzane jest, jak daje sobie on radę w gdańskich warunkach i czy podoba się pasażerom. Jak zapewnia producent – Mercedes-Benz Sprinter City 77 o długości 8,7 m – jest aktualnie najlepszym modelem w programie minibusów Mercedes-Benz.

W ramach testów sprawdzamy jak minibus daje sobie radę w ruchu miejskim, czy wygodnie się prowadzi i jak komfort jazdy oceniają pasażerowie. Obserwujemy jego pracę również od strony technicznej, czyli jak wygląda obsługa codzienna, awaryjność czy zużycie paliwa – czytamy w komunikacie ZKM Gdańsk.

Fot. Michał Torłop /ZTM Gdańsk
Fot. Michał Torłop /ZTM Gdańsk

Miasto Gdańsk będzie inwestować w nowe pojazdy, dlatego testujemy te z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Testowany minibus to klasa emisji spalin EURO VI BlueTec, dwie pary drzwi sterowanych elektrycznie otwieranych do zewnątrz i dwie rampy inwalidzkie, do tego całkowicie niska podłoga i automatyczna skrzynia biegów – mówi Piotr Grzelak zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Minibusa można spotkać jeszcze do czwartku na linii 512.

Fot. Michał Torłop /ZTM Gdańsk
Fot. Michał Torłop /ZTM Gdańsk

Mercedes-Benz Sprinter City 77 – dane producenta:
Mercedes-Benz Sprinter City 77 o długości 8,7 m jest aktualnie najlepszym modelem w programie minibusów Mercedes-Benz. Niskopodłogowe podwozie z tylną osią tandemową oraz nadwozie Sprintera City 77, to w całości efekt prac rozwojowych pionu minibusów Mercedes-Benz. Posiada do 35 miejsc pasażerskich w zależności od ilości przewożonych osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Sprinter City 77 na całej długości przestrzeni pasażerskiej ma podłogę bezstopniową oraz drugie miejsce dla wózka inwalidzkiego. Przesłanką tak wysokiej zdolności przewozowej jest dopuszczalny ciężar całkowity 6,8 t.

Układ jezdny trzyosiowego Sprintera City 77 posiada niezależne zawieszenie wszystkich kół i pojedyncze ogumienie. Dzięki stosunkowo krótkiemu rozstawowi osi i smukłości konstrukcji także ten największy minibus miejski marki Mercedes-Benz jest predestynowany do jazdy na wąskich śródmiejskich uliczkach.
– Sprinter City 77 posiada 4-cylindrowy silnik CDI Diesel o mocy 120 kW (163 KM).
– Max moment 360Nm przy 1400-2400 obr/min
– Automatyczna skrzynia 7-biegowa.
– Przy klasie emisji spalin Euro VI BlueTec Sprinter City 77 spełnia aktualne normy czystości spalin.
Ponadto oprócz przewidzianego seryjnie jednego miejsca na wózek inwalidzki przy 1 drzwiach, dla osób o ograniczonych zdolnościach ruchowych wykonano jeszcze jedno takie miejsce przy 2 drzwiach, włącznie ze składaną rampą wjazdową.
– Tylne zawieszenie pneumatyczne + przyklęk.
– Klimatyzacja miejsca pracy kierowcy – 7kW.
– Klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej – w wersji od 8 do 13 kW.
– Wywietrzniki dachowe.
– Dwie pary drzwi sterowanych elektrycznie otwieranych na zewnątrz.
– Dwie rampy inwalidzkie.

Źródło: ZKM Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdańsk.pl] Od jutra zmiany na estakadzie na Elbląskiej i Sucharskiego

Estakada w ciągu ul. Elbląskiej jest przygotowywana do rozbiórki. W związku z tym we wtorek, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *