środa , 10 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Mercedes-Benz Witman

Mercedes-Benz w Trójmieście – idzie nowe!

Teren budowy nowego salonu MB Witman
Teren budowy nowego slaonu MB Witman

Nadchodzą znaczące zmiany w sieci sprzedaży Mercedes-Benz w Trójmieście. Obaj przedstawiciele marki budują nowe salony. W Gdyni, przy ulicy Łużyckiej trwają prace budowlane na terenie kompleksu dealera BMG Goworowski. W Gdańsku Oliwie, przy ulicy Grunwaldzkiej, powstaje natomiast największy salon Mercedesa w Polsce północnej, którego inwestorem jest Mercedes-Benz Witman. Obaj dealerzy oficjalnie nie udzielają żadnych informacji na temat budów, ale udało nam się dowiedzieć kilku szczegółów tych inwestycji. 

W obu przypadkach nowe obiekty powstaną w miejscach istniejących dotychczas. Mercedes-Benz Witman już jakiś czas temu zakupił działkę znajdującą się za istniejącym salonem zwiększając tym samym swój teren ponad 3-krotnie.

Mercedes-Benz w Trójmieście - idzie nowe-1310220BMG Goworowski nowy obiekt zbuduje na dotychczas posiadanym gruncie, a rozbudowa odbywać się będzie przede wszystkim w płaszczyźnie pionowej. Serwis ma być przeniesiony do kondygnacji podziemnych, natomiast ekspozycja nowych samochodów zlokalizowana będzie na poziomie zerowym oraz pierwszym piętrze w przypadku modeli AMG.

Mercedes-Benz w Trójmieście - idzie nowe-1310211

Więcej informacji odgadnąć można na temat nowego salonu Mercedes-Benz Witman. Zdjęcia zamieszczone na profilu w portalu Facebook dealera zdradzają główny kształt budynku z fasadą zgodną z najnowszym standardem marki, a także plan zagospodarowania terenu.

Budynek salonu będzie samodzielnym budynkiem, nie połączonym z okolicznymi zabudowaniami. Na tyłach kompleksu znajdzie się wielostanowiskowy serwis oraz obszerny parking.

Ekspozycja salonowa obejmie przynajmniej kilkanaście egzemplarzy, a także 3 samochody prezentowane będą mogły być przed wejściem do budynku.

W salonie znajdzie się też wydzielona część dedykowana samochodom spod znaku AMG. Podobne stanowisko, zgodnie z zapowiedziami dealera znajdzie się również w części serwisowej.

Oficjalnych dat uruchomienia nowych salonów nie ujawniono, ale można przypuszczać, że będzie to przełom 2017 i 2018 roku. Oba salony i serwisy marek Mercedes-Benz działać będą bez przerwy w okresie budów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowo – nowe, elektryczne Renault Megane e-Tech w Renault Zdunek

Długo wyczekiwana nowość spod znaku Renault – nowe wcielenie popularnego kompaktowego Megane, dotarło do Trójmiasta. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.