sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Mercedes G500 4×4² gdańskiego przedsiębiorcy w rajdzie na marokańskiej pustyni

Fot. Equip’Raid Voyage
Fot. Equip’Raid Voyage

Wypielęgnowane i błyszczące samochody dobrze prezentują się w świetle nowoczesnych salonów samochodowych. Ale każdy miłośnik motoryzacji przyzna, że najlepiej wyglądają one podczas wykonywania zadań, do których zostały stworzone. Auto wyścigowe najpiękniej prezentują się na torze, a „off-road’ery” w terenie. Trójmiejski przedsiębiorca, właściciel stoczni Sunreef Yachts, ale także miłośnik motoryzacji i były uczestnik legendarnego rajdu Paryż – Dakar Francis Lapp, uczestniczy aktualnie w rajdzie w Afryce za kierownicą swojego Mercedesa G500 4×4². Wspaniała przygoda w luksusowym samochodzie wartym ponad 1 milion złotych!

Z pochodzenia, Francis Lapp, jest Francuzem, ale w Polsce mieszka już od ponad 20 lat. Do naszego kraju trafił po raz pierwszy za sprawą Automobilklubu Warszawskiego, który zaprosił go do uczestnictwa w rajdzie w 1992 roku.

Fot. Sunreef Yachts Team
Fot. Sunreef Yachts Team

Dzisiaj, jest jednym z czołowych przedsiębiorców na Pomorzu i założycielem stoczni Sunreef Yachts, która zajmuje się projektowaniem i budową luksusowych katamaranów typu „custom made”.

Fot. Sunreef Yachts Team
Fot. Sunreef Yachts Team

Francis Lapp to wielki miłośnik motoryzacji. Szczególnym uwielbieniem darzy markę Mercedes-Benz. Od wielu lat jest klientem gdyńskiego dealera, firmy BMG Goworowski. Był także bohaterem jednego z odcinków programu Test The Best. W swojej kolekcji posiada między innymi model SLS AMG GT, GT S oraz Klasę V Marco Polo.

Zobacz również: Mercedes SLS AMG GT w BMG Goworowski

Stosunkowo niedawno stał się też posiadaczem ikony off-road’u w najbardziej terenowym wydaniu – Klasy G w wersji G500 4×4², którą aktualnie przemierza marokańską pustynię.

Dwa egzemplarze białych G500 4×4² Sunreef Yachts Team zostały przygotowane do rajdu między innymi przez francuską firmę Equip’Raid. Dodatkowe wyposażenie obejmuje na przykład namiot na dachu, zabudowę Alu Cab wraz z daszkiem, szufladę w tylnej części kabiny, koła Hutchinson oraz drabinkę wejściową na dach (wykonaną przez pracowników Sunreef Yachts).

Powyższe zdjęcia: Equip’Raid Voyage

Zdjęciami ze swojej wyprawy uczestnicy pochwalili się poprzez Facebook’a. Rajd ma nie tylko turystyczny, ale także charytatywny wymiar, bowiem celem uczestników jest dowiezienie ciepłych ubrań mieszkańcom najbardziej odległych wiosek w górach Atlas.

Dowiedz się więcej o G500 4×4²
Powyższe zdjęcia: Sunreef Yachts Team

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Jeden komentarz

  1. No te większe modele Mercedesa też mają możliwości. Jakiś czas temu wypożyczałem właśnie w Panek samochód towary od Mercedesa i też byłem miło zaskoczony tym jak sobie poradził na długiej trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *