piątek , 21 stycznia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Miał być nowoczesny salon, póki co jest… parking i komis

Fota-Groblewski Gdańsk Grunwaldzka-00581W styczniu ubiegłego roku informowaliśmy, że dealer samochodów Volkswagen i Audi, firma Fota-Groblewski z Gdańska, wygrała przetarg na 29-letnią dzierżawę budynku dawnego hipermarketu ze sprzętem RTV i AGD przy Alei Grunwaldzkiej. 15 miesięcy później na wydzierżawionym od Uniwersytetu Gdańskiego terenie zamiast nowoczesnego salonu powstał płatny, niestrzeżony parking oraz komis samochodów używanych, sprzedawanych przez dealera.   

Firma boryka się z licencyjnymi kłopotami od pewnego czasu, a ratowania sytuacji zapewne nie poprawi brak nowoczesnego, spełniającego wymagania importera salonu. Fota-Groblewski prawdopodobnie wkrótce utraci autoryzacje na sprzedaż samochodów Audi, a Volkswagen niedawno ogłosił poszukiwania nowego przedstawiciela marki w Gdańsku, co stawia dealera z Przymorza na pierwszym miejscu kolejki do ewentualnej utraty licencji.

Zobacz również: Fota-Groblewski zbuduje nowy salon przy Grunwaldzkiej

Fota-Groblewski w drodze przetargu wygrała przetarg na dzierżawę budynku przy Alei Grunwaldzkiej. Według zeszłorocznych planów miał tam powstać salon sprzedaży nowych samochodów, wraz z zapleczem serwisowym.

Fota-Groblewski Gdańsk Grunwaldzka-00574

Zgodnie z zawartą umową Dzierżawca został zobowiązany do dokonania rozbiórki istniejącego budynku i wybudowania nowego obiektu handlowo-usługowego, w którym będzie się mieścił salon samochodowy, tak aby został on dostosowany do architektury nowoczesnych budynków Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. W umowie strony nie określiły terminu wykonania tych prac, ale od początku jej obowiązywania Dzierżawca płaci czynsz, zatem w jego interesie jest rozpoczęcie działalności jak najszybciej. Teren natomiast jest uporządkowany.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Tymczasem na miejscu planowanego salonu powstał najpierw płatny parking, a następnie – zaledwie kilkanaście dni temu, komis z używanymi samochodami. Budynek pozostał w niezmienionym stanie, został jedynie „przyozdobiony” licznymi banerami reklamującymi dealera.

Zobacz również: Upadek imperium – Groblewski i Fota

Funkcjonujący na placu należącym do dzierżawionego budynku parking, pomimo dużego zapotrzebowania na miejsce postojowe w tej okolicy (liczne wydziału Uniwersytetu, biurowce) świeci pustkami.

O terminach rozpoczęcia ewentualnych prac budowlanych na razie nic nie wiadomo.

Ten rejon Alei Grunwaldzkiej często nazywany jest „zagłębiem motoryzacyjnym” w Gdańsku. Znajdują się tam liczne salony samochodowe.

Zobacz również: Nowy salon Lexusa w Gdańsku

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Pracownicy wypożyczalni sprzedawali samochody w leasingu. Prokuratura postawiła im zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia pojazdów na szkodę firm leasingowych oraz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *