poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Miał być nowoczesny salon, póki co jest… parking i komis

Fota-Groblewski Gdańsk Grunwaldzka-00581W styczniu ubiegłego roku informowaliśmy, że dealer samochodów Volkswagen i Audi, firma Fota-Groblewski z Gdańska, wygrała przetarg na 29-letnią dzierżawę budynku dawnego hipermarketu ze sprzętem RTV i AGD przy Alei Grunwaldzkiej. 15 miesięcy później na wydzierżawionym od Uniwersytetu Gdańskiego terenie zamiast nowoczesnego salonu powstał płatny, niestrzeżony parking oraz komis samochodów używanych, sprzedawanych przez dealera.   

Firma boryka się z licencyjnymi kłopotami od pewnego czasu, a ratowania sytuacji zapewne nie poprawi brak nowoczesnego, spełniającego wymagania importera salonu. Fota-Groblewski prawdopodobnie wkrótce utraci autoryzacje na sprzedaż samochodów Audi, a Volkswagen niedawno ogłosił poszukiwania nowego przedstawiciela marki w Gdańsku, co stawia dealera z Przymorza na pierwszym miejscu kolejki do ewentualnej utraty licencji.

Zobacz również: Fota-Groblewski zbuduje nowy salon przy Grunwaldzkiej

Fota-Groblewski w drodze przetargu wygrała przetarg na dzierżawę budynku przy Alei Grunwaldzkiej. Według zeszłorocznych planów miał tam powstać salon sprzedaży nowych samochodów, wraz z zapleczem serwisowym.

Fota-Groblewski Gdańsk Grunwaldzka-00574

Zgodnie z zawartą umową Dzierżawca został zobowiązany do dokonania rozbiórki istniejącego budynku i wybudowania nowego obiektu handlowo-usługowego, w którym będzie się mieścił salon samochodowy, tak aby został on dostosowany do architektury nowoczesnych budynków Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. W umowie strony nie określiły terminu wykonania tych prac, ale od początku jej obowiązywania Dzierżawca płaci czynsz, zatem w jego interesie jest rozpoczęcie działalności jak najszybciej. Teren natomiast jest uporządkowany.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Tymczasem na miejscu planowanego salonu powstał najpierw płatny parking, a następnie – zaledwie kilkanaście dni temu, komis z używanymi samochodami. Budynek pozostał w niezmienionym stanie, został jedynie „przyozdobiony” licznymi banerami reklamującymi dealera.

Zobacz również: Upadek imperium – Groblewski i Fota

Funkcjonujący na placu należącym do dzierżawionego budynku parking, pomimo dużego zapotrzebowania na miejsce postojowe w tej okolicy (liczne wydziału Uniwersytetu, biurowce) świeci pustkami.

O terminach rozpoczęcia ewentualnych prac budowlanych na razie nic nie wiadomo.

Ten rejon Alei Grunwaldzkiej często nazywany jest „zagłębiem motoryzacyjnym” w Gdańsku. Znajdują się tam liczne salony samochodowe.

Zobacz również: Nowy salon Lexusa w Gdańsku

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *