środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Międzypowiatowe działania „drogówki” na granicy Gdańska i Sopotu

W miniony piątek sopoccy policjanci ruchu drogowego razem z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili wspólne działania na granicy dwóch miast. Celem działań było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zwracali szczególną uwagę również na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.

Fot. KWP
Fot. KWP

W miniony piątek w godz. od 06.00 do 09.00 funkcjonariusze ruchu drogowego z Sopotu wspólnie z policjantami gdańskiej drogówki prowadzili międzypowiatowe działania kontrolne pod nazwą „Prędkość” i „Trzeźwość”, których celem było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych.

W trakcie działań sopoccy policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli stanu trzeźwości kierujących i wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy jechali autem będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ujawnili także ponad 20 wykroczeń drogowych, które polegały przede wszystkim na naruszaniu przepisów o zachowaniu się wobec pieszych i przekraczaniu dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie 22 mandaty karne na sprawców wykroczeń, zatrzymali też cztery dowody rejestracyjne pojazdów i dwa prawa jazdy.

Eliminowanie z ruchu drogowego agresywnych, łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń, kontrole oraz badania trzeźwości są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym. Sopoccy mundurowi już wkrótce przeprowadzą kolejną taką akcję.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *