sobota , 22 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. ErgoArena.pl

Miejski eko-parking na czas wakacji przy ERGO Arenie

Wakacje oraz weekendy w Sopocie to zazwyczaj niestety mocno wzmożony ruch samochodów w centrum miasta. Brak możliwości pobierania opłat za parkowanie w weekendy czy też różnicowania opłat w zależności od miejsca postoju powoduje, że sopockie ulice i chodniki są często pozastawiane samochodami turystów.

Dlatego miasto Sopot – na wnioski mieszkańców – sukcesywnie rozszerza strefę płatnego parkowania, zarówno ta całoroczną, jak i sezonową. W tym roku opłaty zostały wprowadzone m.in. w całym pasie nadmorskim przy granicy z Gdańskiem. – To jedyny sposób na wymuszenie  rotacji aut – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Warto także dodać, że mieszkańcy oraz przedsiębiorcy posiadają bezpłatne abonamenty.

Jednocześnie miasto zdecydowało się na pilotażowy projekt organizacji buforowego eko-parkingu miejskiego przy ERGO ARENIE. Parking może pomieścić 700 aut.

W lipcu i sierpniu parking przy hali nie jest wykorzystywany tak, jak poza sezonem – mówi wiceprezydent Skwierawskipodjęliśmy decyzje o udostępnieniu go turystom. Będzie to bezpłatny, całodobowy parking niestrzeżony. Położony jest blisko sopockiej plaży, do której prowadzi wyremontowana i oświetlona alejka pieszo – rowerowa. Osoby, które będą chciały się dostać do centrum Sopotu, będą mogły skorzystać z kursujących wahadłowo meleksów.

Dwa 14 osobowe meleksy – wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz rolety chroniące podróżnych przed deszczem – będą kursowały 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10 – 20 na trasie ERGO ARENA – Plac Konstytucji 3 Maja, co 20 minut. Bilet dla osoby dorosłej – 3 zł. Dzieci w wieku szkolnym – bezpłatnie.

Miejski eko-parking będzie także służył turystom odwiedzającym gdańską plażę w Jelitkowie. Został ujęty w programie gdańskich parkingów przyplażowych, dojazd do niego zostanie oznakowany także od strony Gdańska.

Traktujemy to jako program pilotażowy, do którego miasto dopłaca, ale chcemy zachęcać naszych gości do pozostawiania samochodów poza centrum – dodaje Marcin Skwierawski. – Miejski eko-parking to doskonała propozycja zarówno dla gości odwiedzających sopocką plaże czy zwiedzających miasto, jak i dla turystów, którzy przez tydzień mieszkają w pensjonacie czy apartamencie w centrum Sopotu i nie potrzebują auta.  

Parking będzie działał w terminie od 26 czerwca do 23 sierpnia (z wyłączeniem 1 i 8 lipca, kiedy odbywają się imprezy w ERGO ARENIE). Dodatkową atrakcją dla parkujących gości będzie możliwość zwiedzenia ERGO ARENY. Oznaczenia drogowe kierujące na eko-parking pojawią się na ulicach Gdańska i Sopot. Na wszystkich parkometrach sopockich pojawią się naklejki informujące o bezpłatnym parkingu.

Uruchomiona zostanie strona www.sopot.pl/parking, gdzie goście znajdą wszystkie niezbędne informacje o eko-parkingu.

Źródło: ErgoArena.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przykład sportu według Volvo – S60 T8 AWD Plug-In Hybrid Polestar Engineered

W ofercie samochodów używanych Volvo Selekt w Volvo Car Plichta Gdynia pojawił się model Volvo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *