niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. ErgoArena.pl

Miejski eko-parking na czas wakacji przy ERGO Arenie

Wakacje oraz weekendy w Sopocie to zazwyczaj niestety mocno wzmożony ruch samochodów w centrum miasta. Brak możliwości pobierania opłat za parkowanie w weekendy czy też różnicowania opłat w zależności od miejsca postoju powoduje, że sopockie ulice i chodniki są często pozastawiane samochodami turystów.

Dlatego miasto Sopot – na wnioski mieszkańców – sukcesywnie rozszerza strefę płatnego parkowania, zarówno ta całoroczną, jak i sezonową. W tym roku opłaty zostały wprowadzone m.in. w całym pasie nadmorskim przy granicy z Gdańskiem. – To jedyny sposób na wymuszenie  rotacji aut – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Warto także dodać, że mieszkańcy oraz przedsiębiorcy posiadają bezpłatne abonamenty.

Jednocześnie miasto zdecydowało się na pilotażowy projekt organizacji buforowego eko-parkingu miejskiego przy ERGO ARENIE. Parking może pomieścić 700 aut.

W lipcu i sierpniu parking przy hali nie jest wykorzystywany tak, jak poza sezonem – mówi wiceprezydent Skwierawskipodjęliśmy decyzje o udostępnieniu go turystom. Będzie to bezpłatny, całodobowy parking niestrzeżony. Położony jest blisko sopockiej plaży, do której prowadzi wyremontowana i oświetlona alejka pieszo – rowerowa. Osoby, które będą chciały się dostać do centrum Sopotu, będą mogły skorzystać z kursujących wahadłowo meleksów.

Dwa 14 osobowe meleksy – wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz rolety chroniące podróżnych przed deszczem – będą kursowały 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10 – 20 na trasie ERGO ARENA – Plac Konstytucji 3 Maja, co 20 minut. Bilet dla osoby dorosłej – 3 zł. Dzieci w wieku szkolnym – bezpłatnie.

Miejski eko-parking będzie także służył turystom odwiedzającym gdańską plażę w Jelitkowie. Został ujęty w programie gdańskich parkingów przyplażowych, dojazd do niego zostanie oznakowany także od strony Gdańska.

Traktujemy to jako program pilotażowy, do którego miasto dopłaca, ale chcemy zachęcać naszych gości do pozostawiania samochodów poza centrum – dodaje Marcin Skwierawski. – Miejski eko-parking to doskonała propozycja zarówno dla gości odwiedzających sopocką plaże czy zwiedzających miasto, jak i dla turystów, którzy przez tydzień mieszkają w pensjonacie czy apartamencie w centrum Sopotu i nie potrzebują auta.  

Parking będzie działał w terminie od 26 czerwca do 23 sierpnia (z wyłączeniem 1 i 8 lipca, kiedy odbywają się imprezy w ERGO ARENIE). Dodatkową atrakcją dla parkujących gości będzie możliwość zwiedzenia ERGO ARENY. Oznaczenia drogowe kierujące na eko-parking pojawią się na ulicach Gdańska i Sopot. Na wszystkich parkometrach sopockich pojawią się naklejki informujące o bezpłatnym parkingu.

Uruchomiona zostanie strona www.sopot.pl/parking, gdzie goście znajdą wszystkie niezbędne informacje o eko-parkingu.

Źródło: ErgoArena.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *