Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
mat.prasowe

Miernik grubości lakieru MGR-11-S-AL

mat.prasowe
mat.prasowe

Rosnący postęp technologiczny, wpływa na rozwój różnych dziedzin i bez wątpienia jest to najbardziej widoczne w elektronice. Dynamika w doskonaleniu coraz to nowych rozwiązań stała się przyczyną do poszukiwania nowatorskich urządzeń również w technologii w motoryzacji.

Dawniej człowiek wykorzystywał jedynie zmysły do oceny otaczających go przedmiotów. Jednakże subiektywny werdykt końcowy, powodował zbyt duże rozbieżności w wynikach względem stanu faktycznego.

Mając na celu eliminację błędów, zmysły ludzkie zostały zastąpione przez dokładniejsze przyrządy, jakimi są mierniki lakieru. Typ i zakres mierzonych wielkości lub stanu poszerzał się wraz z konstrukcją nowych czujników, począwszy od tych prostych, które w swoim rdzeniu korzystały z magnesu i podawały informacje poprzez silę przyciągania. Służyły one jedynie do podaniu zbliżonej informacji o oryginalnej warstwie czy też obecności szpachli. Dzisiaj na rynku możemy wyróżnić mierniki już z zaawansowaną technologią, które podają pomiar w mikronach.

CZUJNIK WYKRYWAJĄCY  STAL ORAZ ALUMINIUM W KAROSERII

mat.prasowe
mat.prasowe

Na rynku motoryzacyjnym spotykamy się z samochodami posiadającymi coraz więcej elementów aluminiowych. Producenci od wielu lat stosują komponenty aluminiowe w maskach, klapach tylnich oraz dachach samochodów.

Miernik zbliżeniowy MGR- 11-S-AL posiada szereg możliwości pomiarowych. Dzięki zastosowaniu automatyzacji, bez konieczności manualnego przełączania wykryje i poinformuje jakie jest mierzone podłoże. Natychmiast po uruchomieniu oraz przyłożeniu do danego elementu karoserii informuję, czy mamy do czynienia ze stalą „FE”, czy aluminium „AL”.

Został również wprowadzony nowy system intuicyjnej kalibracji, który trwa zaledwie 30 sekund.

mat.prasowe
mat.prasowe

Przedstawiony model posiada dodatkowo wzmocnione przewody, trwałą i wytrzymałą obudowę oraz ledową latarkę do pracy wieczorami.

Dzięki sygnałom, otrzymujemy dźwiękową informację, jak wygląda pomiar – do 170 mikronów sugeruje nam oryginalny lakier, do 350 um dwie warstwy lakieru, powyżej jednak już będziemy mieli najprawdopodobniej poważniejszą ingerencją lakiernika – „szpachlę”. Za pomocą jednego przycisku możemy wyłączyć tryb i jednocześnie otrzymywać 3 pomiar na 1 sekundę!

W skład zestawu wchodzą:
miernik grubości lakieru MGR-11-S-AL
instrukcja w języku polskim
2 baterie alkaliczne LR6 – 1,5V
płytka wzorcowo – kalibracyjna „FE”
płytka wzorcowo – kalibracyjna „AL”
gwarancja na 24 miesiące

Feunkcje - MIERNIK LAKIERU MG-11-S-AL (1)Więcej informacji: www.bluetechnology.pl

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ranking opon letnich – jakie opony kupić na sezon wiosenno – letni?

Coraz częściej mamy wysokie temperatury, co wiąże się ze zmianą ogumienia z zimowego na letnie. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *