niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Mieszkaniec Sopotu ujął nietrzeźwego kierowcę i przekazał go policjantom

Wczoraj o godzinie 10.35, mieszkaniec Sopotu ujął przy ul. Armii Krajowej pijanego kierowcę, który kierował samochodem mając w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierowca może być pijany i postanowił sam interweniować. Uniemożliwił kierowcy Jaguara dalszą jazdę i przekazał funkcjonariuszom. Zatrzymanemu  51-latkowi może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. KWP
Fot. KWP

Wczoraj, o godzinie 10.30 oficer dyżurny otrzymał informację od mieszkańca Sopotu, o tym że przy ul. Armii Krajowej w Sopocie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Zgłaszający interwencję sopocianin zauważył jak mężczyzna siedzący za kierownicą Jaguara próbował włączyć się do ruchu w ul. Armii Krajowej. Styl jazdy kierowcy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy, ponieważ uderzył swoim autem w donicę i nieporadnie manewrował autem na placu przez co stwarzał zagrożenie dla pieszych oraz innych uczestników ruchu.

Sopocianin postanowił uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Kiedy zatrzymał 51-letniego kierowcę Jaguara wyczuł od niego zapach alkoholu i powiadomił policję.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy potwierdzili, że kierujący samochodem 51-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią był pijany, alkomat pokazał blisko 2,5 promila  alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. 51-latek został doprowadzony do jednostki policji, a jego samochód policjanci odholowali na policyjny parking. Za kierowanie pojazdem po alkoholu 51-latek odpowie teraz przed sądem. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, wysokich kar finansowych mężczyźnie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bardzo dziękują mężczyźnie, za zdecydowaną postawę, szybką reakcję na przestępstwo. Dzięki zgłaszającemu interwencję mężczyźnie być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *