piątek , 25 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

MiiMove Carsharing uruchamia elektryczne auta na minuty

Firma MiiMove Carsharing, działająca w ramach porozumienia metropolitalnego dotyczącego dostarczania usług mobilności, zaprezentowała podczas finału Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Gdyni Opla Ampera-e. Samochód do tej pory niespotykany i nie oferowany w sprzedaży w Polsce już niedługo zasili flotę MiiMove. Mieszkańcy Gdyni oraz odwiedzający w tym czasie Trójmiasto turyści mieli okazje przejechać się najnowszym modelem Mii na Skwerze Kościuszki podczas dnia elektromobilności, 21 września.

Od początku swojej działalności, firma dostarczająca usługi aut współdzielonych z Gdyni informowała, o planach wprowadzenia do swojej floty modeli o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie będzie to program testowy, który wskaże, jak duże jest zainteresowanie użytkowników modelem o alternatywnym napędzie. Jeżeli testy wypadną pozytywnie, to już w przyszłym roku MiiMove wprowadzi na stałe do oferty samochody z zerową emisją spalin.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powiększamy flotę naszych pojazdów o modele o napędzie elektrycznym. Opel Ampera- e, posiada zasięg 500 KM, a to plasuje go w czołówce wśród samochodów elektrycznych. Samochody zasilą flotę MiiMove na początku października. Chcemy zbadać zainteresowanie wśród użytkowników samochodami elektrycznymi i mamy nadzieję, że będzie to gratka dla fanów motoryzacji oraz usług carsharingowych” – mówi Krzysztof Kurek, Project Manager firmy MiiMove. Sp. z o.o.

Przy zasięgu 500 kilometrów, zmierzonym zgodnie z nowym europejskim cyklem jazdy (NEDC), elektryczny Opel Ampera-e plasuje się na czołowym miejscu wśród swojej konkurencji. MiiMove Carsharing, w pierwszym, testowym etapie udostępni 10 takich pojazdów dla użytkowników Trójmiasta. Jeżeli testy powiodą się, to w przyszłym roku zamierza wprowadzić do oferty współdzielenia więcej sztuk aut elektrycznych.

Jesteśmy dumni, że jako dostawca floty dla MiiMove sp. z o.o. możemy jeszcze w tym roku dostarczyć kolejną partię samochodów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że pozyskaliśmy i uzupełniamy park Mii o auta które nie są dostępne w sieci sprzedaży Opla w Polsce. Opel Ampera – e z automatyczną skrzynią biegów, kamerą cofania, systemem nagłośnienia Bose z wysokowydajnymi głośnikami będzie z pewnością ciekawym i przyciągającym produktem dla osób korzystających z usług carsharingu. Ten w 100% elektryczny model Opla posiada silnik, który rozwija moc odpowiadającą 204 KM, oraz wyposażony jest w systemy wspomagające kierowcę i rozwiązania podnoszące komfort podczas jazdy. Oczywiście zasięg w codziennym użytkowaniu zmienia się w zależności od stylu jazdy kierowcy oraz czynników zewnętrznych” – mówi Józef Haller, wiceprezes Serwis Haller.

Przy wprowadzeniu samochodów elektrycznych – pro ekologicznych, znana z nadawania imion swoim pojazdom firma, postanowiła „ochrzcić” Ople Ampery-e nazwami gatunków zwierząt, które są pod ochroną. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miast na problem dbania o środowisko naturalne oraz szerzenie idei carsharingu, którego celem jest m.in. zmniejszenie emisji spalin w miastach. Dodatkowo część zysków z wynajmów elektryków MiiMove przeznaczy na fundację VIVA, działającą na rzecz ochrony zwierząt.
„Staramy się aby nasze rozwiązania z obszaru zrównoważonej mobilności połączone z akcjami promocyjnymi służyły naszej społeczności lokalnej. Chcemy mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne, stąd nacisk na komunikację na temat bezpiecznej i ekonomicznej jazdy, szerzenie idei carsharingu, i wprowadzenie do naszej floty samochodów elektrycznych” mówi Krzysztof Kurek, Project Manager firmy MiiMove. Sp. z o.o.

Korzystanie z usługi wynajmu firmy MiiMove następuje poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphonie u użytkownika. Aplikacja działa na telefonach z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Rozpoznaje ona lokalizację zarówno pojazdów jak i najemcy i podpowiada, gdzie najbliżej zlokalizowane są samochody. Usługa dostępna jest w Trójmieście, Małym Trójmieście, Pruszczu Gdańskim i Gminie Kosakowo.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zaproszenie] „Więcej niż otwarcie sezonu – Czymanowo 2021” – sobota 27 czerwca, godzina 12:30

Nie Gdynia, nie Gdańsk, ani nie Sopot. Tym razem, po raz kolejny wielki motoryzacyjny zlot, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *