środa , 19 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Od lewej: Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel w Polsce, Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Miasta Gdynia ds. jakości życia, Józef Haller, wiceprezes Serwis Haller, Adam Kurek, prezes spółki MiiMove

MiiMove! Nowa usługa car sharingu w Trójmieście – już oficjalnie

MiiMove - auta n aminuty oficjalnie w Trójmieście - Gdynia, Gdańsk i Sopot-0768126 lutego w gdyńskim Infoboxie, odbyła się oficjalna inauguracja spółki MiiMove – operatora nowej usługi car-sharingu w Trójmieście. Teraz, dzięki firmie MiiMove, działającej w ramach porozumienia metropolitalnego dotyczącego dostarczania usług mobilności, mieszkańcy Trójmiasta oraz licznie odwiedzający je przez cały rok turyści będą mogli wypożyczyć kompaktowego, produkowanego w Polsce, Opla Astrę hatchback w ramach oferty współdzielenia samochodów. Korzystanie z usługi następuję poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphonach wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS.

Naszą ambicją jako nowego operatora na rynku, oferującego nowoczesne usługi car sharingu, jest nie tylko zwiększenie mobilności, ale również zapewnienie użytkownikom wysokiego komfortu usługi. Flota oparta o uznany kompaktowy model Opel Astra pozwala nam spełnić te założenia” – powiedział Adam Kurek, prezes zarządu firmy MiiMove sp. z o.o.

Pierwsze 200 egzemplarzy Astry hatchback, oferowanych w ramach wypożyczania na minuty, już pojawiły się na trójmiejskich drogach. Są to atrakcyjnie wyposażone modele w wersji Enjoy z dynamicznym silnikiem benzynowym 1.4 Turbo o mocy 110 kW/150 KM i sześciostopniową przekładnią automatyczną. Docelowo, trójmiejski Serwis Haller – autoryzowany przedstawiciel firmy Opel, który jest dostawcą floty dla firmy MiiMove oraz odpowiada za jej obsługę – dostarczy łącznie aż 400 takich samochodów.

MiiMove - auta n aminuty oficjalnie w Trójmieście - Gdynia, Gdańsk i Sopot-07726

Nowy projekt biznesowy to przede wszystkim element realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju, w której koncentrujemy się na naszych Klientach, ich potrzebach i oczekiwaniach związanych z motoryzacją. Stawiamy je zawsze w centrum naszych działań i patrzymy na firmę z punktu widzenia Klienta, bo uważamy, że obecnie największym wyzwaniem dla firm naszego sektora jest nadążanie nie tylko MiiMove - auta n aminuty oficjalnie w Trójmieście - Gdynia, Gdańsk i Sopot-07697za samą konkurencją, ale za klientami. Będąc blisko Klientów, ale również słuchając naszych współpracowników, widzimy jak szybko i dynamicznie zmieniają się preferencje konsumentów dotyczące samochodów. Dzisiaj, ale także w przyszłości, zdecydowanie większe znaczenie będzie miało nie tyle posiadanie samochodu na własność, ale szeroko pojęta mobilność i wszelkie usługi związane z korzystaniem z auta. To trend który będzie rósł – mówi Józef Haller, wiceprezes Serwis Haller.

Oferowana przez firmę MiiMove usługa wynajmu na minuty to nie tylko przystępne ceny za wynajem, ale także wysoki komfort i przyjemność z jazdy jednym z najbardziej uznanych samochodów kompaktowych na rynku. Oferowane w ramach car sharingu modele Opel Astra hatchback są m.in. wyposażone w takie funkcje, jak podgrzewane fotele i kierownica, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, dwustrefowa klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne oraz światła do jazdy dziennej LED z czujnikiem zmierzchu. Ponadto przyjemność z jazdy zwiększy skórzane koło kierownicy ze sterowaniem radia i tempomatem, radio R4.0 IntelliLink z dużym kolorowym 7-calowym dotykowym wyświetlaczem, zestaw głośnomówiący oraz komputer pokładowy. Dodatkowo w każdym pojeździe znajdują się kable do ładowania telefonów komórkowych z różnymi końcówkami.

Aplikacja MiiMove Carsharing rozpoznaje lokalizację zarówno samochodów jak i najemcy, i podpowiada, gdzie najbliżej zlokalizowane są samochody. Operator, chcąc ułatwić korzystanie z samochodów z automatyczną skrzynią biegów, umieścił w każdym pojeździe krótką instrukcją obsługi.

Użytkownik za przejechanie każdego kilometra zapłaci 80 groszy i dodatkowo 50 groszy za każdą minutę jazdy. Istnieje również możliwość unieruchomienia samochodu, ale nie zrezygnowanie z jego najmu. Wówczas cena wynosi 10 gr za minutę postoju (np. na czas zakupów) w godzinach 07:00 – 22:00, natomiast od 22:00 – 07:00 opłata ta wynosi tylko 0,01 zł/min. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma pewność, że samochód będzie dla niego dostępny.

Usługa jest również otwarta na rozwiązania dla biznesu. Nowy operator do maja udostępni usługę, dzięki której firma będzie mogła zarezerwować wyłącznie dla siebie pojazdy z floty MiiMove. Rozwiązanie to umożliwi korzystanie z tzw. fleet carsharingu w obrębie przedsiębiorstwa. Firma poniesie wówczas koszty tylko za przejechany dystans i minuty. Raz w miesiącu zostanie wygenerowana zbiorcza faktura. W każdym momencie firma będzie miała również dostęp do panelu administracyjnego z podsumowaniem już zrealizowanych przejazdów.

Od kwietnia br. zostanie także zwiększony zasięg terytorialny działania aplikacji o kolejne miasta: Redę, Rumię, Wejherowo oraz Pruszcz Gdański.

MiiMove - auta n aminuty oficjalnie w Trójmieście - Gdynia, Gdańsk i Sopot-07701Korzystanie ze zróżnicowanych, ekologicznych form transportu ułatwia mieszkańcom użytkowanie samochodów bez potrzeby dokonywania ich zakupu. Promocja idei współdzielenia samochodu ma również na celu ograniczania liczby rzadko użytkowanych samochodów stanowiących własność osób prywatnych lub firm. Usługa MiiMove Carsharing ma na celu powiększenie dostępności usługi współdzielenia samochodów dla potrzeb mieszkańców i firm obszaru metropolitalnego obejmującego miasta Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Sopot, Reda, Rumia i Wejherowo – dodał Adam Kurek, prezes MiiMove sp. z o.o.

Dziennie firma odnotowuje rejestrację od 150 do 200 nowych użytkowników. Aplikacja połączona jest również z systemem telemetrii wypożyczanych samochodów, co daje wgląd w sposób ich eksploatacji. W przyszłości firma rozważa możliwość wprowadzenia bonusów dla użytkowników, którzy będą eksploatować samochód w zgodzie z przepisami ruchu drogowego.

MiiMove planuje również w czwartym kwartale 2019 roku powiększenie swojej floty o samochody elektryczne. Dostawcą aplikacji i partnerem technologicznym jest firma Keratronik Sp. z o.o.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Trasa S6 – w trójmieście mało optymistycznie, ale na Kaszubach prace na ukończeniu!

Budowa nowej drogi S6 tzw. Trasy Kaszubskiej, łączącej trójmiasto z Lęborkiem, to w tej chwili …

Jeden komentarz

  1. Auta w carsharingu, skutery, rowery miejskie i wkrótce hulajnogi – wszystko można znaleźć w jednej aplikacji.
    Są też informacje o opóźnieniach komunikacji miejskiej.

    https://takeanddrive.eu – zachęcam do wypróbowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *