niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

MiiMove – rusza nowa usługa wynajmu samochodu na minuty w Trójmieście

MiiMove auta na minuty -153201Od poniedziałku 18 lutego w Trójmieście ruszyła nowa usługa tzw. „car sharingu” czyli wypożyczania samochodów na minuty. Nowym operatorem jest firma MiiMove, powiązana z dealerem Serwis Haller, która trójmieszczanom oferuje najem samochodów Opel Astra z benzynowymi silnikami 1.4 o mocy 150 KM i automatycznymi skrzyniami biegów. Ogółem, w Trójmieście rozlokowanych zostanie 200 egzemplarzy takich samochodów do wynajęcia. 

MiiMove konkurować będzie z bardzo popularnym już w Trójmieście TrafiCar’em. Ceny nowego operatora będą identyczne. Za przejechanie każdego kilometra zapłaci się 80 groszy i dodatkowo 50 groszy za każdą minutę jazdy. Istnieje również możliwość unieruchomienia samochodu, ale niezrezygnowanie z jego najmu. Wówczas cena wynosi 10 gr za minutę postoju (np. na czas zakupów).

Korzystanie z usługi następuję poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na swoim smartphonie. Rozpoznaje ona lokalizację zarówno samochodów jak i najemcy i podpowiada, gdzie najbliżej zlokalizowane są samochody. Co ciekawe, każdy z nich ma swoje imię.

Po wybraniu interesującego nas egzemplarza, należy dokonać jego rezerwacji. Aplikacja umożliwia także szacunkowe wyliczenie kosztu i czasu przejazdu w interesujące nas miejsce oraz nawigowanie do celu. Informuje również o ilości paliwa w danym samochodzie.

Screenshot_20190219-135233_MiiMove

Po zakończonej przejażdżce należy zakończyć rezerwację, w wyniku czego samochód automatycznie się zamknie i będzie dostępny do kolejnego przejazdu.

Rewir działania MiiMove to Trójmiasto, ale również np. Rumia czy Kowale.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Jeden komentarz

  1. Take&drive – aplikacja do wyszukiwania aut, skuterów, rowerów i hulajnóg w pobliżu. Zawiera również dane o opóźnieniach komunikacji miejskiej.
    Dzięki niej wystarczy jeden rzut oka aby sprawdzić jaki pojazd jest w pobliżu.

    https://takeanddrive.eu – zachęcam do wypróbowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *