środa , 19 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

MiiMove uruchomił wynajem samochodów na doby

Fot. MiiMove
Fot. MiiMove

Firma MiiMove nie zwalnia tempa w rozwoju swojej usługi. Operator samochodów na minuty z Trójmiasta wprowadził kolejną nowość – wynajem na doby. Od dziś każdy użytkownik za pomocą telefonu może wynająć samodzielnie samochód na doby. Wystarczy, że zaznaczy odpowiednią opcję w aplikacji przed rezerwacją. Koszt wynajmu Opla Astry Hatchback na pełne 24 godziny to tylko 99 zł + koszt rzeczywistego zużytego paliwa, który przy ekonomicznej jeździe wynosi 0,36 zł/km. To najlepsza oferta na rynku w tej klasie pojazdów.

Do tej pory kierowcy trójmiejskiej firmy carsharingowej mogli wynajmować samochody na minuty z opcją postoju. Każdy użytkownik płacił więc 80 groszy i dodatkowo 50 groszy za każdą rozpoczętą minutę jazdy, kierowca miał również możliwość unieruchomienia samochodu, ale nie zrezygnowanie z jego najmu. Wówczas cena wynosiła 10 gr za minutę postoju (np. na czas zakupów) w godzinach 07:00 – 22:00, natomiast od 22:00 – 07:00 to tylko 0,01 zł/min.

Po wprowadzeniu możliwości najmu na doby, to użytkownik wybiera w jakiej formie chce wynająć samochód z floty MiiMove. Przed rezerwacją auta w aplikacji należy wybrać odpowiednią opcję – „na minuty” lub „na doby”, jeżeli wybierzemy drugą możliwość i nie zakończymy najmu po 24 h, system automatycznie przedłuży nasz najem na kolejną dobę, dzięki temu kierowca nie musi z góry informować firmy na ile dni potrzebuje samochód, system zrobi to za niego.

Jak już wcześniej informowaliśmy skupiamy się na ciągłym rozwijaniu naszej usługi, chcemy aby użytkownik korzystający z usługi MiiMove miał możliwość wyboru – w jakiej formie chce wynająć samochód, na minuty czy na doby. Większość kierowców korzysta z samochodów w formie klasycznego carsharingu – są to krótkie przejazdy do pracy, na uczelnię, na spotkania towarzyskie. Jest jednak dużo mieszkańców i turystów, którzy pytają czy mogą wynająć pojazd na doby, ta usługa została stworzona z myślą o nich. Nie pobieramy kaucji za samochody, to użytkownik decyduje, kiedy chce oddać pojazd, system sam wylicza zużycie paliwa a użytkownik po zakończeniu najmu nie musi go tankować. Warto dodać, że każdy samochód z naszej floty można wynająć na doby, w korzystnej cenie, a wszystko załatwiamy automatycznie za pomocą aplikacjimówi prezes firmy MiiMove Adam Kurek.

MiiMove - auta n aminuty oficjalnie w Trójmieście - Gdynia, Gdańsk i Sopot-07678

Trójmiejski operator wprowadza tym samym swobodne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje samochodu do różnych celów. Nie trzeba się również wiązać dłuższą umową aby zyskać lepsze stawki, bo te są dla każdego identyczne. To co powinno zainteresować również użytkowników to opłata za zużyte paliwo. Wynajmując samochód na doby i jeżdżąc ekonomicznie zapłacimy mniej, bo tylko 0,36 zł/km (przy średnim spalaniu 7 l/100 km). System zbada dokładną ilość spalonego paliwa z dokładnością do 1%, po zakończeniu najmu nie trzeba również tankować pojazdu, firma tego nie wymaga. Co jeżeli zabraknie benzyny podczas dłuższych wypraw? W każdym samochodzie MiiMove znajduje się karta paliwowa przypisana do samochodu, z której można skorzystać, użytkownik zapłaci tylko i wyłącznie za zużyte paliwo podczas wynajmu.

MiiMove - auta n aminuty oficjalnie w Trójmieście - Gdynia, Gdańsk i Sopot-07679To co nas odróżnia od konkurencji to zaawansowana technologia, pozwalająca w czasie rzeczywistym określić ilość zużytego paliwa przez kierowcę. Zastępujemy stałą stawkę za dany kilometrem, stawką za zużyte paliwo. To ile zapłaci kierowca, zależy w dużej mierze od niego samego i jego stylu jazdy. Chcemy również w ten sposób promować bezpieczną i ekonomiczną jazdę samochodem, bo ta po prostu się opłaca – mówi prezes firmy MiiMove Adam Kurek.

Korzystanie z aut na minuty możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphonach wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS.

Dzięki promocyjnym pakietom użytkownicy mają również możliwość zyskać dodatkowe rabaty na przejazdy, nawet do 17%.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Trasa S6 – w trójmieście mało optymistycznie, ale na Kaszubach prace na ukończeniu!

Budowa nowej drogi S6 tzw. Trasy Kaszubskiej, łączącej trójmiasto z Lęborkiem, to w tej chwili …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *