Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. mat. organizatora

Mikołaje na Motocyklach 2015

Mikołaje na Motocyklach to parada, której korzenie sięgają 2003 roku. A czym są Mikołaje na Motocyklach? W skrócie: wielkim zrywem pozytywnie zakręconych użytkowników silnikowych pojazdów jednośladowych oraz quadów…

Wszystko co robimy ma na celu pomoc dzieciakom w trudnej sytuacji materialnej, maluchów z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalu lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. W ciągu 13 lat udało nam się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów odwiedzanych dzieci w Domach dla Dzieci.

Plakat MnM 2015_1.1
Fot. mat. prasowe

Niemal od samego początku akcji, Mikołaje-motocykliści, odwiedzają również Oddział Onkologii i Hematologii dziecięcej UCK, gdzie przebywają podopieczni Fundacji Trzeba Marzyć, z którą obecnie współpracuje Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe (tsm.org.pl), organizator Parady.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, gdy to na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów i dało zalążek imprezie jaką znamy dziś. Z roku na rok idea rozchodziła się po środowisku niczym wirus, kolejne lata owocowały liczbami rzędu nastu, dziesięciu, set motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn, w tym skuterów i quadów.

Dało to imprezie rangę największej motomikolajowej imprezy w Polsce. Obecnie, podobne imprezy odbywają się w wielu miastach w Polsce, co nas bardzo cieszy, bo oznacza, że stanowimy tym samym największy ruch motomikołajowy na Świecie. Przez te wszystkie lata akcja wpisała się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez.

Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca, miast, służb mundurowych i hojności sponsorów, jesteśmy w stanie kontynuować dzieło dziewięciu po dziś dzień.

W trójmiejskich szpitalach, domach dla dzieci i innych ośrodkach, czeka na nas bliska 500 dzieci, które tradycyjnie już odwiedzimy po zakończeniu parady, wręczając upominki, słodycze i zabawki, które uda nam się pozyskać dzięki zbiórce jaką równolegle prowadzimy wśród braci motocyklowej, przed samą Paradą. Liczymy też na kolejny rekord frekwencji i osiągnięcie liczby 3000 maszyn.

Tegoroczna, XIII już edycja, rozpocznie się przed Areną Energa Gdańsk. Następnie kawalkada uda się ulicą Jana z Kolna, gdzie przy „Zieleniaku” skręci w ulicę Grunwaldzką, a następnie uda się ulicami Gdańska i Spotu do Gdyni, by zakończyć akcję na Skwerze Kościuszki. Na finiszu czekać będzie ciepła herbata, konkursy, zabawa. Wszystkie osoby niezmotocyklowane, serdecznie zapraszamy do podziwiania przejazdu Motomikołajów i wsparcie w każdej możliwej formie.

Warunkiem uczestnictwa dla motocyklistów jest wykupienie biletu „cegiełki” w kwocie nie mniejszej niż 25zł (w przedsprzedaży) oraz 30zł w dniu imprezy, wykupując ją podczas wjazdu na teren Areny Energa Gdańsk. Cegiełki na paradę można tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie Stowarzyszenia www.tsm.org.pl, stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na motocyklach na Facebook’u.

Cegiełka uprawnia do wjazdu na paradę dla motocykla (bez względu na liczbę osób w (na) pojeździe). W tym miejscu prośba od organizatorów, by na zakup cegiełki nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ w dniu Parady zbyt duża ilość kupujących, może w znacznym stopniu utrudnić sprawny wjazd na Skwer. Nauczeni doświadczeniami z lat ubiegłych, w tym roku udostępniliśmy optymalną liczbę punktów rozsianych po Trójmieście i okolicach.

Każdy motocyklista obowiązkowo musi być odziany w pełny strój św. Mikołaja (czapka, bluza i spodnie). Dopuszczalne są rzecz jasna wariacje w tym zakresie i z otwartymi ramionami witamy śnieżynki, renifery, choinki. Tak czy inaczej musi to być pełny strój, sama malutka czapeczka na czubku kasku nie wystarczy.

Każdy uczestnik podlega przepisom ruchu drogowego, co oznacza, że musi dosiadać motocykl, quad lub skuter zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, a pojazd obowiązkowo posiadać musi ważny przegląd rejestracyjny oraz opłacone ubezpieczenie OC.

Bilet-naklejka uprawniająca do wjazdu na teren imprezy powinna być naklejona w widocznym miejscu, możliwa do identyfikacji w sprawny sposób, przez służby wyznaczone przez organizatora. Każdy z uczestników Parady musi też zaakceptować Regulamin Imprezy, co potwierdza własnoręcznym podpisem w momencie zakupu biletu-cegiełki.

Patronat nad imprezą objęli Prezydenci wszystkich trzech miast trójmiejskiej Aglomeracji oraz Marszałek Województwa.

Partnerem Parady jest tradycyjnie Fundacja trzeba Marzyć, której podopieczni odwiedzani są przez motocyklistów zarówno z okazji Mikołaja jak i w Dniu Dziecka. Pragniemy, by tradycja odwiedzin dzieci po paradzie stała się nieodłącznym elementem grudniowej akcji.

Warty podkreślenia jest fakt, że bilet-cegiełka upoważniający do udziału w paradzie, zasila konto zbiórki, z której cały przychód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci. Paczki oraz upominki dla dzieci odwiedzanych w szpitalach i domach dla dzieci finansowane będą ze zbiórki jaką wśród swoich szeregów przeprowadzają sami motocykliści.

Oczywiście, zachęcamy wszystkich pragnących przyczynić się do wywołania uśmiechu na dziecięcych buziach do zasilenia akcji i wpłaty na konto Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Na koniec prośba do kierowców, którzy w tym dniu planują przejazd głównymi ulicami Trójmiasta – liczymy na wyrozumiałość i odrobinę luzu oraz wybranie jeśli to możliwe innej trasy przejazdu w godzinach 11.00-13.00

Źródło: Materiały prasowe

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku rozpoczął działalność nowy dealer AutoDiscover – w ofercie auta zza Oceanu

W Gdańsku – Oliwie, pod adresem Aleja Grunwaldzka 355, rozpoczął działalność nowy salon samochodowy. Należy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *