Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Mitsubishi nie będzie wprowadzać nowych modeli do Europy. Co czeka dealerów tej marki w Trójmieście?

Mitsubishi to kolejna marka należąca do aliansu Nissan-Renault, która ogranicza swoją obecność w Europie. Po Infiniti, które niedawno całkowicie wycofało się ze Starego Kontynentu, pod koniec lipca marka „trzech diamentów” zapowiedziała zamrożenie wprowadzania nowych modeli na europejski rynek. 

Komunikat przedstawicieli japońskiego producenta brzmi jasno: Nie mamy już w planach żadnych nowych modeli dla Europy.

Na posiedzeniu zarządu Mitsubishi Motors Corporation w dniu 27 lipca 2020 roku podjęto decyzję o zamrożeniu wprowadzania nowych modeli na rynek europejski. Sprzedaż istniejących modeli będzie kontynuowana. Dodatkowo, kontynuowane będą działania posprzedażowe i serwisowe dla klientów, którzy korzystają z samochodów i usług Mitsubishi.

Aktualnie, gama oferowanych modeli Mitsubishi w Polsce to: Space Star, ASX, Eclipse Cross, Outlander oraz użytkowy pick-up L200. Część z nich, z racji stażu na rynku, wkrótce zostanie wycofana, a ze względu na niewprowadzanie nowych modeli do Europy, oferta producenta za jakiś czas zupełnie zniknie.

Co czeka trójmiejskich dealerów Mitsubishi? 

Na ten moment sprzedajemy i nie przewidujemy jakiś ruchów z opuszczeniem marki. Dopóki dopóty będą samochody to będziemy je oferować Klientom – informuje Krzysztof Wojtanowicz, właściciel salonu Mitsubishi K&K Wojtanowicz. W lipcu padł jeden z najlepszych wyników sprzedażowych Mitsubishi w naszej firmie, a klienci zainteresowani zakupem Mitsubishi, w naszym odczuciu, w ogóle nie przejmują się zamrożeniem planów marki w Europie. Serwis i naprawy blacharsko-lakiernicze również pozostaną bez zmian, cały czas wszystkie dostawy są realizowane na bieżąco – dodaje.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *