niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Moda na 300+ km/h… na publicznych drogach ?

Zaczęło się od słynnego 'Bogusia z M3′, który zafundował internautom kilkuminutową wycieczkę objazdową swoim BMW M3 E92  po Warszawie. Nie trzeba było długo czekać, aby znaleźli się jego naśladowcy. 

Wczoraj w sieci pojawił się filmik kolejnego „bohatera”, tym razem w Porsche Panamera Turbo. Kierowca posługujący się pseudonimem 'Czort’ – nawiązującym do numerów rejestracyjnych samochodu – przekazał pozdrowienia swojemu „poprzednikowi” rozpędzając się do ponad 300 km/h na drodze S79 pod Warszawą i publikując film z tej jazdy w serwisie Youtube.

O ile w przypadku Bogusia, potępiać można zachowanie, to jednak trudno odmówić temu kierowcy umiejętności. Czort natomiast chwali się nie swoim kunsztem prowadzenia, lecz osiągami samochodu. Duże prędkości, nawet dochodzące do 300 km/h w przypadku tak nowoczesnych samochodów jak Porsche Panamera nie są z punktu widzenia kierowcy niczym nadzwyczajnym.

Tymczasem okazuje się, że z podobnym „hobby” jak na Mazowszu spotkać można się także w Trójmieście. Youtube pełne jest filmików w których tytule pojawia się trójmiejska obwodnica i duża prędkość. Dotyczy to zarówno motocyklistów jak i kierowców aut osobowych, którzy prezentują swoje „dokonania”. Można wśród nich znaleźć także te z magiczną liczbą 300+.

Nie jesteśmy przekonani jak podsumować takie zabawy. Z jednej strony, jako maniacy samochodów, rozumiemy takie potrzeby i w pewnym sensie doceniamy umiejętności. Z drugiej jednak ryzyko wypadku z tragicznym skutkiem przy takiej prędkości gwałtownie rośnie.

Gdzie szukać rozwiązania ? Iść tropem Niemców i znieść limity prędkości na autostradach ? Inwestować w szkolenia kierowców uzmysławiające zagrożenia ? Czy rozwijać kulturę motoryzacyjną między innymi poprzez budowę torów wyścigowych ?

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym FORUM w temacie: na prawo od 300 km/h.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *