piątek , 28 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Monitoring GPS – co za tym stoi?

Chociaż coraz częściej ten termin pojawia się w sieci i jest używany, nie wszyscy wiedzą, z czym wiąże się monitoring GPS, używanie odpowiedniego oprogramowania i zarządzanie flotą samochodową. Taką flotę można zauważyć na każdym kroku naszego życia i w wielu dziedzinach. Gdzie zatem monitoring GPS może przynieść korzyści i komu?

Co to jest monitoring GPS?

Za pomocą odpowiedniego oprogramowania GPS, zamontowanego na pojazdach floty samochodowej możemy obserwować aktualną lokalizację każdego z pojazdów. Do jego głównych funkcji, oprócz monitorowania położenia, należy również rejestracja czasu pracy samochodu i jego kierowcy, ilość i długość przerw podczas jazdy, a nawet zużycie paliwa. Te wszystkie informacje program zbiera, przechowuje i wysyła w raportach. By odpowiednio skupić się na analizie tych raportów, potrzebna jest nowa funkcja w danej firmie – manager floty samochodowej. Jednym z jego odpowiedzialności i zadań jest kontrola floty samochodowej i rozliczanie się z kierowcami. Zajmuje się również przeglądami technicznymi i administracją.

Czym jest flota samochodowa?

Jest to głównie zespół pojazdów należących lub wynajmowanych przez jedną firmę i działający na jej usługach. Flota, inaczej tabor samochodowy, może być osobowa lub ciężarowa. Ta pierwsza dotyczy zazwyczaj większych przedsiębiorstw, sieci taksówek i firm przewozowych, ale także zakładów publicznych, tj. policja czy służby zdrowia. Floty ciężarowej używają zazwyczaj większe firmy transportowe, które działają w całym kraju lub również za granicą.

mat. prasowe
mat. prasowe

Jakie są korzyści monitoringu GPS?

Dzięki dobremu oprogramowaniu do monitoringu GPS i profesjonalnemu fleet managerowi dane przedsiębiorstwo może wiele zyskać. Sama flota samochodowa jest przydatnym wynalazkiem i dla wielu firm nawet obowiązkowym. W przypadku dużych zakładów flota samochodowa może stanowić premię dla pracowników i świadczyć o wysokim statusie firmy. Jest to również sposób reklamy i promowania się na drogach. Jeśli chodzi o transport, znajomość tras i możliwość ręcznego jej wyboru pozwala skrócić czas pracy, wybrać najbezpieczniejszą i najkorzystniejszą trasę oraz łatwiej rozliczać się z pracownikami na podstawie czasu ich pracy. Można również zaobserwować różne tendencje na drogach, których analiza może nam pomóc jeszcze bardziej usprawnić pracę całej floty i firmy. Niektóre oprogramowania oferują również możliwość sprawdzenia stylu jazdy kierowcy, czy nie przekracza prędkości lub nie jeździ zbyt niebezpiecznie.

mat. prasowe
mat. prasowe

Podsumowanie

Monitoring GPS pomaga nam sprawniej i efektywniej prowadzić flotę samochodową, a co za tym idzie, całą firmę. W raportach otrzymujemy wiele przydatnych i istotnych informacji – zużycie paliwa, bieżącą lokalizację każdego pojazdu oraz czas pracy kierowcy.

Więcej na ten temat dowiesz się na https://www.verizonconnect.com/pl/rozwiazania/monitoring-gps/

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy?

Jeżeli nie ukończyłeś 24 roku życia, to w przypadku ubezpieczenia samochodu w LINK4 traktowany jesteś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *