Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Autor

Monitorowanie pojazdów – bezpieczeństwo i oszczędność

Obecnie w systemy śledzące i monitorujące pojazdy inwestują nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także małe i średnie firmy, w których używanych jest co najmniej kilka samochodów. Systemy te stają się coraz bardziej popularne, przede wszystkim ze względu na możliwość generowania oszczędności w firmie, a także ze względu na poprawę bezpieczeństwa i ochronę pojazdu należącego do przedsiębiorstwa. Sposób, w jaki system monitorujący wpływa na poprawę bezpieczeństwa i obniżenie kosztów, przedstawiamy w poniższym artykule.

Oszczędność

Wykorzystywanie pojazdów firmowych do celów prywatnych, a także mało ekonomiczna jazda sprawia, że firma ponosi wysokie koszty paliwa. To właśnie te wydatki stanowią największy odsetek całych wydatków eksploatacyjnych w przedsiębiorstwach. Zainstalowanie w pojazdach systemu monitorującego pozwala dokładnie określić liczbę kilometrów przejechanych przez danego kierowcę i zweryfikowanie, czy ta liczba jest zgodna z długością planowanej trasy. Wszelkie nadużycia bardzo prosto mogą zostać wykryte. Obecne systemy śledzące posiadają również możliwość zainstalowania przełączników jazdy prywatnej i służbowej. W takim wypadku możliwe jest użytkowanie samochodu do obu celów, a właściciel firmy ponosi jedynie koszty za paliwo spalone podczas podróży służbowych.

Użytkowanie pojazdów firmowych w zakresie ponad zaplanowana normę wiąże się również z ponoszeniem dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Więcej przejechanych kilometrów sprawia, że części szybciej się zużywają, a auto musi być częściej serwisowane. Ograniczenie przejechanych kilometrów do liczby niezbędnej, a także ekonomiczna jazda kierowców przyczynia się do oszczędności w zakresie kosztów eksploatacyjnych (części zamiennych, płynów i olejów). Już przy kilku pojazdach firmowych te oszczędności będą zauważalne, a zaoszczędzone kwoty będą mogły być przeznaczone na nagrody dla sumiennych kierowców bądź na rozwój firmy.

Bezpieczeństwo

Obecność urządzeń śledzących pojazdy floty w samochodach firmowych sprawia, że automatycznie kierowcy zmieniają styl jady na bardziej bezpieczny. Łagodniejszy styl jazdy i spokojniejsze prowadzenie pojazdu sprawia, że kierowca lepiej obserwuje otoczenie, nie szarżuje na drodze i ma dłuższy czas na reakcji w sytuacjach niebezpiecznych. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników ruchu drogowego: inne pojazdy oraz pieszych.

Instalowanie w pojazdach lokalizatorów GPS sprawia, że w przypadku kradzieży samochód można szybko odnaleźć, dokładnie podać jego położenie i trasę, jaka przebył. Znacznie usprawnia to działa policji i w większości przypadków pozwala na bardzo szybkie odzyskanie samochodu w nienaruszonym stanie.

Dostawca systemu

Zapotrzebowanie na urządzenia monitorujące pojazdy oraz całe systemy służące śledzeniu floty pojazdów sprawiło, że obecnie na rynku europejskim, w tym także polskim, jest wiele firm, które oferują kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorców. Decydując się na zakup takiego systemu warto wybrać firmę, która dostarcza nowoczesne urządzenia o wysokiej jakości technicznej, jak i całe oprogramowanie, dzięki któremu można samodzielnie obserwować statystyki i położenie poszczególnych pojazdów. Właśnie taką ofertę znajdziemy na stronie internetowej visiontrack.com. Szeroki zakres usług i urządzeń oraz zaawansowane i dokładne systemy sprawiają, że firma ta to dobry wybór dla każdego przedsiębiorcy.

Zainstalowanie w pojazdach należących do firmy systemów śledzących i monitorujących to przede wszystkim obniżenie kosztów eksploatacyjnych, w szczególności wydatków na paliwo. Tego typu urządzenia sprawiają również, że zarówno kierowca, jak i inni użytkownicy ruchu drogowego są bezpieczniejsi, a w razie jakichkolwiek zdarzeń drogowych łatwo odtworzyć ich przebieg. Inwestycja w sprawdzone urządzenia wysokiej jakości z pewnością zwróci się w firmie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M4 Frozen Orange

BMW M4 gościło w naszym “kolorystycznym” cyklu już nieraz. Teraz powraca, ale barwie, o której …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *