niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Moto Safety Day 2017 na Skwerze Kościuszki w Gdyni

Moto Safty Day 2017 na Skwerze Kościuszki w Gdyni-08490Święto bezpieczeństwa ruchu drogowego – czyli Moto Safety Day już po raz 12-sty odbyło się w Trójmieście. Wśród atrakcji, które mogli zobaczyć odwiedzający parking przed gdyńskim Akwarium na Skwerze Kościuszki, były między innymi pokazy systemów bezpieczeństwa w pojazdach, symulacja wypadku drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb ratownictwa drogowego, jazdy testowe skuterami elektrycznymi, a także ekspozycje samochodów rajdowych, wyścigowych i nowych – przygotowanych przez dealera Toyota i Lexus. 

– Aspekty kultury motoryzacyjnej oraz bezpiecznych zachowań na drodze muszą być systematycznie podejmowane przez instytucje, firmy i różne organizacje. Istnieje konieczność zmian systemowych – najświeższe statystyki wskazują na ogromny wzrost ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Jest bardzo dużo do zrobienia w tym zakresie.– informowała Elżbieta Koncka, pomysłodawca i organizatorka serii wydarzeń pod nazwą Moto Safety Day.

Moto Safty Day 2017 na Skwerze Kościuszki w Gdyni-08492

Problemy bezpieczeństwa w ruchu drogowym niestety cały czas są aktualne. Edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania na drodze, a także pomocy w dotarciu do miejsca zdarzenia służbom ratowniczym jest bardzo istotna, o czym przekonywali podczas swoich wykładów i pokazów między innymi eksperci z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Przedstawiciele Policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP.

Ciekawostką były również prezentacje pojazdów ratowniczych i patrolowych partnerów wydarzenia.

Moto Safty Day 2017 na Skwerze Kościuszki w Gdyni-08497

Uwagę przyciągał między innymi pojazd Mobilnego Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei. Samochód zbudowany na podwoziu Mercedesa Sprintera wyposażony jest w napęd na 4 koła (nie oferowany fabrycznie, zainstalowany na życzenie użytkownika) i liczne kamery umożliwiające monitorowanie sieci kolejowej.

W Polsce jest tylko 9 sztuk takich pojazdów – informuje jeden ze Strażników. Na dachu znajduje się kilkumetrowy wysięgnik z kamerami, który tworzy bardzo dobry punkt obserwacyjny, niezależnie od miejsca zaparkowania pojazdu. Pojazd wykorzystywany jest między innymi do zapobiegania kradzieżom mienia PKP.

Ponadto, partnerem wydarzenia, był również dealer marki Toyota, firma Walder z Chwaszczyna, która zaprezentowała nowego Yarisa, Priusa, Rav4, Auris i bestsellerowego C-HR w wersji hybrydowej oraz dwa modele z gamy Lexusa – IS i NX.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *