poniedziałek , 25 września 2023
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvo Drywa baner 750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvo Drywa baner 750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. motosafetyday.pl

Moto Safety Day już 20 sierpnia na Autodromie Pomorze!

Fot. motosafetyday.pl
Fot. motosafetyday.pl

To już 11. edycja wydarzenia, która dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. Wydarzenie już na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez motoryzacyjnych. Tym razem odbędzie się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach, w godz. 11.00 – 21.00.

Brawura, jazda pod wpływem alkoholu, brak zachowania ostrożności przy przejazdach kolejowo – drogowych oraz na przejściach dla pieszych, brak wyobraźni na drodze to przyczyna wielu wypadków, w których giną niewinni ludzie lub doznają uszczerbku na zdrowiu. Podczas Moto Safety Day uczestnicy będą mieli okazję do utrwalania pozytywnych zachowań na drodze poprzez edukacyjny wymiar wydarzenia.

Na uczestników będą czekały specjalne strefy edukacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Do dyspozycji uczestników będą eksperci m.in. z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Przedstawiciele Policji Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku oraz Partnerzy, dla których bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle ważne. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny – Kuba Bielak.

Fot. motosafetyday.pl
Fot. motosafetyday.pl

Zależy nam na edukacji wszystkich uczestników ruchu drogowego, na utrwalaniu w ich świadomości kultury jazdy i partnerstwa na drodze. Cieszymy się, że takie możliwości stwarza Autodrom Pomorze – świetna infrastruktura techniczna pozwoli nam na zorganizowanie wiele edukacyjnych pokazów. To także inny wymiar – chcemy by kierowcy zdali sobie sprawę, że wyścigi, drift, popisy są jak najbardziej możliwe, ale na torze, który jest jednocześnie doskonałym miejscem na doszkalanie techniki jazdy. Na drodze obowiązują nas wszystkich, bez wyjątku, zasady fair play. To potwierdzą także mistrzowie w sportach motorowych, którzy będą naszymi gośćmi – mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca i organizator już 11. edycji Moto Safety Day.

Fot. motosafetyday.pl
Fot. motosafetyday.pl

W programie wiele pokazów dynamicznych na torze oraz atrakcji dla wszystkich ,m.in. mistrzowie w pasach, pokaz partnerstwa na drodze, pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb, prezentacja systemów bezpieczeństwa w pojazdach, nauka ratowania życia, konkurs dla motocyklistów, bezpieczeństwo w sportach motorowych – spotkania z mistrzami, runda pucharowa Moto Safety Day, wyścigi supermoto w wersji pit bike, pokazy kaskaderskie, Monster Trucki, pokazy motocrossowe w formie wyścigów, prezentacja mobilnego centrum monitoringu, symulator zderzeniowy, alkogogle, a także wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Strefę cateringu dla uczestników zapewnią Food Trucki.

Jak co roku przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw i są naturalnymi ambasadorami bezpieczeństwa. W strefach dla najmłodszych będzie możliwość udziału w zabawach edukacyjnych oraz mini konkursach. Nagrodami będą gadżety związane z bezpieczeństwem.

Wszystkie elementy wydarzenia zostaną podkreślone odpowiednią oprawą muzyczną oraz koncertem wieczornym w wykonaniu Tomasza Dolskiego, utalentowanego skrzypka, finalisty Must be the music i Ewy Dolskiej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ruszył remont gdańskiego mostu wantowego – będą utrudnienia

Most wantowy im. Jana Pawła II przejdzie gruntowną konserwację oraz bieżące naprawy. Wykonane zostaną pomiary …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *