poniedziałek , 20 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

Moto weekend 28 – 29 maja w Trójmieście

Zlot zabytkowych Mercedesów, miejski odcinek Rajdu Kaszub, a może wystawa amerykańskich krążowników szos? Takie atrakcje czekają na miłośników motoryzacji w Trójmieście w nadchodzący weekend. 

STAR DRIVE 2016

Der Stern wystawa Mercedes 2016 Sopot Classic Moto Story-02400Jubileuszowy, XV Zlot Zabytkowych Mercedesów w tym roku odbywa się w Gdańsku. Bazą dla uczestników jest Hotel Gdańsk, przy ulicy Szafarnia w Gdańsku. To właśnie tam, od wczoraj eksponowane są samochody biorące udział w zlocie.

Najlepszą okazja do zobaczenia pięknych klasyków z gwiazdą na masce jest piątkowe popołudnie (około 16:30 załogi zaczną wracać z rajdu po Kaszubach do hotelu) oraz sobotni konkurs elegancji na Targu Węglowym, który odbywa się w ramach Święta Miasta Gdańska. Potrwa od około godziny 13:00 do 17:00.

W niedzielę w godzinach porannych uczestnicy zlotu będą wyjeżdżać z Hotelu Gdańsku do swoich domów. Partnerem wydarzenia jest także dealer BMG Goworowski, który przy ulicy Szafarnia eksponuje AMG GT.

Zobacz więcej: StarDrive 2016 – Zlot Zabytkowych Mercedesów

12 Rajd Gdańsk

Fot. rajd-kaszub.pl
Fot. rajd-kaszub.pl

W sobotę 28-ego maja zawodnicy rund Mistrzostw Polski, Pucharu Szutrowego i Mistrzostw Pomorza startując z AmberExpo o godzinie 10:00 pokonają 3 Odcinki Specjalne o łącznej długości 31,25 km.w okolicach miejscowości Szemud, Donimierz, Smażyno, Wyszecino, Luzino, Barłomino, Milwino, Dąbrówka, Przetoczyno i Częstkowo. Odcinki są niezwykle blisko siebie co daje możliwość kibicom oglądanie załóg na wszystkich trzech odcinkach.

Szczególnie ciekawy dla mieszkańców Gdańska będzie Odcinek Specjalny rozgrywany na ulicach miasta dookoła bazy rajdu. Zaplanowany jest na niedzielę, około godziny 12:25.

Wystawa Amerykańskich Aut i Motocykli ” Made in USA” w Sopocie

Będzie to kolejna wystawa zorganizowana przez Classic Moto Story na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Tym razem zaprezentowane zostaną samochody i motocykle produkcji amerykańskiej.

Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie Forda T, Mustangów, motocykli Harley-Davidson, ale również najnowszych Jeep’ów.

Wystawa potrwa od 12:00 do 17:00.

Fot. Classic Moto Story
Fot. Classic Moto Story

Zobacz również: Wystawa Mercedesów „Der Stern” w Sopocie

Atrakcje motoryzacyjne, także poza Trójmiastem

Road To Hel(l) czyli jedyny w północnej Polsce oficjalny zlot miłośników marki Harley-Davidson. Jest to impreza wpisana w kalendarz oficjalnych zlotów H-D w Europie. Już w najbliższy weekend Półwysep Helski będzie celem podróży dla setek motocyklistów z całego kontynentu.

Szczegółowy program imprezy zobaczyć można TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *