niedziela , 12 lipca 2020
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Moto Zoo 2018 – czyli klasyczne samochody wśród dzikich zwierząt

Moto Zoo 2018 – czyli klasyczne samochody wśród dzikich zwierząt

Moto Zoo 2018 - wystawa klasycznych samochodów w Gdańskim Ogrodzie zooologicznym-06981Gdański Ogród Zoologiczny po raz kolejny otworzył swoją bramę dla klasycznych samochodów. W niedzielne przedpołudnie, goście odwiedzający zoo mogli obejrzeć wystawę klasycznych samochodów. Wśród nich Mercedesy, Cadillac’i, małe Fiaty, Wołgi i wiele innych leciwych już i rzadkich samochodów.

W wystawie udział wzięło ponad 30 aut. Dominowały modne w ostatnim czasie, klasyczne Mercedesy. Jeden z nich, piękny model W113 „Pagoda”, został nagrodzony tytułem „najładniejszego samochodu imprezy MOTO ZOO 2018”. Ponadto zaprezentowały się modele W123, W115 oraz 3 generacje Klasy S.

Duże zainteresowanie wzbudził także Polonez Jamnik – ambitny projekt odbudowy 6-drzwiowego, polskiego samochodu, zrealizowany przez stowarzyszenie FSO Pomorze, silnie wspierany przez grupę kilku Maluchów.

Bogata była również reprezentacja samochodów zza Oceanu – imponujące wrażenie robiły potężne Cadillac’i, Lincolny oraz coupe Biuck Riviera. Trafiły się również „rodzynki” reprezentujące motoryzację włoską, francuską, rosyjską i szwedzką.

Moto Zoo 2018 - wystawa klasycznych samochodów w Gdańskim Ogrodzie zooologicznym-06943

Organizatorem wydarzenia jest Łukasz Boehenke – trójmiejski fotograf, który od dłuższego czasu zajmuje się tematyką klasycznej motoryzacji w Trójmieście. Jak zapowiada – na pewno nie jest to ostatnia edycja tego wydarzenia, co więcej w planach są podobne imprezy w innych, ciekawych sceneriach Trójmiasta. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Quadem próbował uciec gdańskim policjantom – został zatrzymany

Dzisiaj w nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcą quada, który próbował uniknąć kontroli i uciekając ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *