piątek , 18 września 2020
Strona główna / Moto3m TV / [Moto3m TV] Autodrom Pomorze oficjalnie otwarty! Pierwszy przejazd po torze z Moto3m TV

[Moto3m TV] Autodrom Pomorze oficjalnie otwarty! Pierwszy przejazd po torze z Moto3m TV

Wzbudzający wiele emocji i długo wyczekiwany Autodrom Pomorze w Pszczółkach koło Gdańska został dzisiaj, 24 lipca, oficjalnie otwarty. Niestety początkowy entuzjazm trochę osłabł po ujawnienie warunków jego użytkowania i przeznaczenia, ale i tak nie jest źle.

Tor w Pszczółkach powstał głównie z myślą o nowych przepisach, które zaczną obowiązywać w 2016 roku. Wówczas, każdy początkujący kierowca będzie musiał na własny koszt odbyć dodatkowe szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy. Zobowiązany będzie wykonać je między 4 i 8 miesiącem od uzyskania uprawnień kategorii B. I to właśnie od przyszłego roku można spodziewać się największego ruchu na pomorskim autodromie. Funkcjonować będzie przez 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 20:00.

Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia: TUTAJ

Autodrom Pomorze ma powierzchnię około 8 hektarów. Na jego terenie znajduje się asfaltowa pętla o długości 1047 metrów. Tor ziemny o charakterze terenowym przeznaczony dla quadów. Dwie płyty poślizgowe – okrężna o promieniu 68 metrów oraz prostokątna o wymiarach 150×50 metrów wyposażona w tak zwane szarpaki prowokujące poślizg. Ponadto na terenie obiektu znajduje się budynek biurowy o powierzchni około 500 m2 z zapleczem konferencyjnym i warsztatowo-garażowym.

Zobacz również przejazd po pełnej pętli toru w Pszczółkach:

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Porsche Charging Pre Check – sprawdź swoją gotowość na elektryczne Porsche!

Zakup samochodu z elektrycznym napędem może wiązać się z obawami o jego ładowanie. Najprostszą metodą ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *