środa , 20 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / [Moto3m TV] Elektryczne Renault ZOE zasiliło flotę ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdańsku

[Moto3m TV] Elektryczne Renault ZOE zasiliło flotę ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdańsku

Referat ekologiczny Straży Miejskiej w Gdańsku zakupił dwa samochody elektryczne Renault ZOE za 360 000 zł. Dostawę zrealizował pomorskie dealer, firma Renault Zdunek. Samochody służyć będą funkcjonariuszom ekopatrolu, dbającym o czystość miasta Gdańsk. 

Strażnicy miejscy otrzymali modele ZOE R135, z elektrycznym zespołem napędowym o ekwiwalencie mocy 135 KM. Samochody wyposażone są w akumulator o pojemności 52 kWh, co według standardu WLTP pozwala przejechać na jednym, pełnym ładowaniu nawet do 395 km.

Z nowych radiowozów będą korzystać strażnicy z sekcji kontroli odpadów. To jedna z dwóch sekcji tworzących Referat Ekologiczny, działająca w ścisłej współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Wydziałem Środowiska. Jej zadaniem jest kompleksowa kontrola gospodarki odpadami komunalnymi, w tym egzekwowanie od właścicieli nieruchomości obowiązków w zakresie czystości i porządku wynikających z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz prawa miejscowego.

Samochód elektryczny to jest symbol tego, co sobą reprezentuje referat ekologiczny – powiedział Leszek Walczak, Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku.

Referatu do swojej dyspozycji ma już między innymi drona, cztery fotopułapki i 3 radiowozy w tym, od teraz, dwa z napędem elektrycznym. Nie będą to jednak pierwsze tego typu pojazdu w Straży Miejskiej. Już od kilku lat służbę pełni także inny elektryczny samochód – Nissan LEAF, który nadal pozostanie w użyciu.

Pandemia kornawirusa pozwoliła nam wszystkim stwierdzić i ocenić, jaki wpływ na środowisko ma transport. Wtedy, kiedy nie mogliśmy się swobodnie poruszać, powietrze było bardzo czyste. To dowodzi, że bezemisyjność pojazdów ma ogromne znaczenie – ocenia Andrzej Gemra, Ekspert ds. Public Affaires & Promocji Elektromobilności.

Samochody Renault ZOE dostarczone przez Renault Zdunek to modele seryjne, doposażone jedynie w niezbędne elementy wyposażenia – jak radiostacja oraz sygnały świetlne i dźwiękowe.

Jako firma Zdunek, od dawna wspieramy elektromobilność. Byliśmy pierwszą firmą w branży na Pomorzu, która zainwestowała w instalacje do obsługi samochodów elektrycznych, w tym pierwszą ładowarkę – powiedział Tadeusz Zdunek, Prezes Zarządu Renault Zdunek.

W uroczystym przekazaniu kluczyków do nowych pojazdów udział wzięła Prezydent Miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę, wybierając luksusowe auto?

Nowy czy używany? Premium czy segment popularny? Napęd na 4 koła czy na 2? Możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *