Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

[Moto3m TV] Inwestycja Grupy Plichta w Gdańsku Letnicy – postęp budowy widziany z lotu ptaka

Mat. inwestora

Kompleks salonów Grupy Plichta na działce zlokalizowanej przy gdańskim Stadionie, rośnie w oczach. Inwestycja, choć realizowana z blisko rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa, wyraźnie nabrała tempa, a konstrukcja nowych salonów jest już wyraźnie widoczna. Najlepiej przekonać się o tym, patrząc na plac budowy z powietrza. 

O samej budowie, pomorski gigant dealerski wciąż milczy. Wiadomo, że jednym z obiektów będzie salon Audi, przeznaczony dla sportowej dywizji marki – Audi Sport oraz punkt sprzedaży używanych aut Audi Select Plus.

W konstrukcji budynku dostrzec można charakterystyczne kształty Terminala – jak nazywa swoje obiekty marka z Ingolstadt. Ciekawym elementem będzie także kilkupiętrowa wieża z ekspozycją samochodów.

Zobacz wizualizacje planowanych salonów w Gdańsku Letnicy

Jeszcze ciekawsza jest natomiast bryła sąsiadującego budynku. Według firmy odpowiedzialnej za budowę jaką jest Allcon, jest to salon marki Volkswagen. Wydaje się to jednak mało realne, ze względu na bardzo bliskie położenie konkurencyjnego obiektu VW CityMotors.

Co więc powstanie w Letnicy?

Może się okazać, że będzie to duża niespodzianka. Kształt budynku odpowiada standardom stosowanym w obiektach Grupy VW, ale firma Plichta nieraz już zaskakiwała rynek, wprowadzając zupełnie niespodziewanie, nowe marki do swojej oferty.

To co jest pewne to, że w Gdańsku, w dzielnicy Letnica, powstaje nowe samochodowe miasteczko z kilkoma salonami i imponującym placem do składowania nowych samochodów.

Nieoficjalnie mówi się też o dużym nacisku na samochody używane. Niewykluczone więc, że w kompleksie salonów znajdzie się również miejsce przeznaczone na samochody „z drugiej ręki” – nie tylko spod znaku czterech pierścieni.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *