środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Moto3m TV] Najszybszy z kotów – Jaguar F-Type i jazdy testowe w British Automotive Gdańsk

Sportowe modele to niemal podstawa funkcjonowania marki Jaguar. W historii tego producenta było ich wiele i przynajmniej kilka zyskało miano legendarnych. W aktualnej ofercie tylko jeden z modeli ma charakter typowo sportowy – jest nim nieduże, dwuosobowe coupe o nazwie F-Type. Model ten oferowany jest z mocnymi silnikami i tylnym lub 4-kołowym napędem. Topowa odmiana ma aż 575 koni mechanicznych.

O możliwościach tych samochodów przekonać mogli się klienci i zaproszeni goście, którzy w dniach 17-18 czerwca odwiedzili gdański salon British Automotive Gdańsk. Udostępnione były wówczas do jazd testowych dwa egzemplarze modelu F-Type w specyfikacji P450 – czyli z silnikiem V8 o mocy 450 KM.

To niecodzienna okazja, bowiem modele te rzadko trafiają do parku aut demonstracyjnych. Egzemplarze dostępne w Gdańsku pochodziły z parku prasowego importera i producenta – stąd niemieckie numery rejestracyjne na jednym z samochodów.

F-Type należy do niszowych modeli w marce Jaguar, mimo to, tylko w tym roku udało nam się sprzedać już kilka egzemplarzy tego modelu. Często stanowią one uzupełnienie w garażach naszych Klientów, w których już parkują inne samochody – np. terenowe jak Range Rover. F-Type to samochód, który ma dostarczać przede wszystkim radości z prowadzenia, odskoczni od dnia codziennego i do tego właśnie jest wykorzystywany – mówi Bartosz Walasek, Dyrektor Handlowy British Automotive Gdańsk.

Jaguar F-Type trafił na rynek w 2013 roku. Konstrukcyjnie bazuje na skróconej płycie podłogowej modelu XK. Po 7 latach od debiutu, w 2020 roku, producent odświeżył jego wygląd, ale także konstrukcję.

Długa maska, muskularne nadkola, niska i płaska sylwetka – F-Type ma w sobie dużo z brytyjskiego stylu, a dostrzec w nim można kształty, które znamy między innymi z motoryzacyjnej elity, jaką jest Aston Martin czy klasyczny Jaguar E-Type.

Nowy F-Type ma dwa oblicza – w podstawowych wersjach pod maską pracuje 2-litrowy silnik o mocy 300 koni mechanicznych, mocniejsza jest odmiana P450 z 5-litrowym V8 o mocy 450 KM. Oba warianty występują z napędem na tylną oś. Topowy model z 575-konnym V8 posiada napęd AWD i jest już wybitnie szybkim samochodem, który z powodzeniem może konkurować z najwyższą ligą tego typu pojazdów na świecie.

Jak jeździ się F-Type’m P450? 

Szybko i zadziornie, ale mimo wszystko wygodnie. To nie jest typowy sportowiec do jazdy torowej. To bardziej GranTurismo do szybkiego przemieszczania się, a co za tym idzie oferujące przyzwoitą wygodę. Jaguarowi nie można też odmówić fenomenalnego dźwięku, wygodnej kabiny i wystarczającego na weekendowy wyjazd bagażnika.

Ceny modelu F-Type rozpoczynają się od Cena od 289 900 zł. Prezentowane odmiany P450 to wydatek minimum 489 900 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *