sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Moto3m TV] Pasieka, fotowoltaika i łąka na dachu salonu – proekologiczne działania BMG Goworowski

Motoryzacja oddziałuje na środowisko naturalne – nie ma co do tego złudzeń. Spaliny, jako efekt spalania paliwa, ale także zużycie energii i surowców na samą produkcję pojazdów mechanicznych, to problem z którym obecnie borykają się producenci. Ale również w mniejszej, lokalnej skali, firmy z branży motoryzacyjnej podejmują prośrodowiskowe działania. Za przykład i wzór można tu stawiać dealera BMG Goworowski, który inwestuje w takie rozwiązania w swoim flagowym obiekcie w Gdyni, przy ulicy Łużyckiej 9.  

Pierwszy etapem była decyzja z ubiegłego roku o montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu salonu Mazdy. To rozwiązania doskonale się sprawdza – prąd wytworzony z odnawialnego źródła zasila nasze samochody elektryczne – opowiada Bogdan Goworowski, Prezes i właściciel BMG Goworowski.

Drugi z pomysłów jest sukcesywnie rozwijany – a jest to pasieka zlokalizowana na jednym z dachów obiektu marki Mercedes-Benz.

Szczęśliwie złożyło się tak, że jeden z pracowników mojej firmy jest z rodziny pszczelarskiej. Pan Tobiasz jest opiekunem pszczół, które tutaj mieszkają – dodaje Bogdan Goworowski.

Pasieka BMG Goworowski liczy w tej chwili około 12 000 pszczół w dwóch ulach. Bliskość lasu i ogródków działkowych zapewnia możliwość bytowania pszczołom, a firmie dobrze postrzegany wizerunek.

To jednak nie koniec „zielonych” rozwiązań. Budynek salonu Mercedes-Benz, będący największym obiektem tej marki w Polsce, ma również dwie łąki na dachach kompleksu. Wszystkie te działania przyczyniają się do obniżenia emisji CO² i zmniejszenia śladu węglowego.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *