sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Moto3m TV] Porsche 911 Carrera 4 GTS we flocie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Porsche 911 we flocie PORDu -1710385Coraz szybsze samochody dostępne na rynku oraz dynamicznie poprawiający się stan dróg umożliwiających szybkie przemieszczanie się po kraju, przekonały władze Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego do kolejnych inwestycji w swoją flotę. PORD zamówił dwa egzemplarze Porsche 911 z automatyczną skrzynią biegów, które posłużą do egzaminowania oraz szkolenia z bezpiecznej techniki jazdy na torze w Pszczółkach. 

Zakup samochodów tej klasy podyktowany był zmieniającymi się trendami na rynku.

Szybki samochód jest dzisiaj powszechnie dostępny zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym – przekonuje Roman Nowak, Dyrektor PORD Gdańsk. Chcąc zapewnić jak najlepsze przygotowanie kierowców zdecydowaliśmy się zainwestować w zakup tego typu samochodów. W tej chwili są to tylko dwa egzemplarze, czyli w skali całego Ośrodka niewiele. Pozwolą one jednak ocenić zapotrzebowanie na tego typu szkolenia. Głównym przeznaczeniem samochodów będą jazdy doszkalające na należącym do nas torze  ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach. 

Porsche 911 we flocie PORD-1710378

Podczas okresu tak zwanego „docierania”, oba samochody będą wykorzystywane do egzaminowania w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, ale tylko kierowców ubiegających się o uprawnienia kategorii B z automatyczną skrzynią biegów.

Porsche 911 we flocie PORD -Było to dość nietypowe zamówienie, ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nabywcy – informuje Sławomir Sankiewicz, Kierownik Sprzedaży Porsche Centrum Sopot. Zamówione samochody to Porsche 911 Carrera 4 GTS z automatyczną skrzynią biegów. Samochody różnią się od naszych seryjnych aut jedynie dodatkowymi pedałami umieszczonymi po prawej stronie – zgodnie z wytycznymi klienta. Ponadto, będą one doposażone w system kamer monitorujących przebieg egzaminu oraz dodatkowe lusterka boczne, w zewnętrznej firmie. 

Pierwszy egzemplarz nowego samochodu egzaminacyjnego został przekazany Dyrektorowi PORD w piątek, 30 marca. Drugi powinien być dostarczony pod koniec kwietnia. Wartość kontraktu pozostaje tajemnicą handlową.

Edycja: 02.04.2018: Szanowni Państwo, powyższy tekst, był oczywiście żartem prima aprilisowym z naszej strony. Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych i dużo uśmiechu! 

Porsche 911 we flocie PORD-1710379

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *