Slider
Slider

[Moto3m TV] Porsche Road Tour 2020 z Porsche Centrum Sopot

Porsche Road Tour to cykliczne wydarzenie, które odbywa się co roku we wszystkich Centrach marki Porsche w Polsce. Po raz kolejny, dzięki uprzejmości Porsche Centrum Sopot mieliśmy możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu. 8 fascynujących modeli, kilka tysięcy koni mechanicznych i wartość paru milionów złotych. To wszystko przez kilka godzin do dyspozycji 16 zaproszonych każdego dnia gości. 

W edycji 2020 do dyspozycji było 8 samochodów spod znaku Porsche, wśród nich w pełni elektryczny model Taycan Turbo oraz najnowsze wcielenie 911 (992) Turbo S w wersji Cabriolet. Ponadto 718 Cayman, Panamera Sport Turismo GTS, Panamera Turbo Executice, Cayenne Turbo S e-Hybrid, Macan S oraz GTS.

Trasa liczyła łącznie blisko 300 kilometrów różnych odcinków – od odcinków miejskich, przez autostradę po spokojne i malownicze wiejskie drogi. Celem był Hotel Notera w Chorzykowie w okolicy Borów Tucholskich, gdzie poczęstowano nas lunchem.

Kierowcy (po 2 osoby w samochodzie)  wymieniali się za kierownicą wszystkich modeli co około 20 kilometrów.

Wszyscy uczestnicy byli ciekawych dwóch nowych modeli – czyli elektrycznego Taycana oraz piekielnie szybkiego Turbo S z rodziny 911. Faworytem większości gości okazał się jednak, tak jak w poprzednich latach Macan w wydaniu GTS. To samochód, który oczarowuje nie tylko przestronnością i komfortem, ale przede wszystkim prowadzeniem, osiągami, a w przypadku odmiany GTS, także wspaniałymi doznaniami akustycznymi.

Impreza trwała 3 dni – od środy do piątku. Łącznie skorzystało z niej 48 osób. koszt udziału w wydarzeniu wynosił kilkaset złotych.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Jeden komentarz

  1. Świetna sprawa móc przetestować takie wozy. Gdybym miał wybierać dla siebie, to chyba postawiłbym na Panamerę. W tym salonie Porsche Centrum Sopot byłem nawet nie tak dawno z kolegą z pracy. Chciał mi pokazać model, na który się zdecydował. Nawet załapałem się na jazdę próbną, wrażenie niesamowite. Tam każdy model ma w sobie to coś, kwestia gustów i potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *