Slider

[Moto3m TV] Salon z „oranżerią” – Peugeot Intervapo Gdańsk

Architektura budynków salonów samochodowych w większości przypadków nie jest niczym szczególnym. Zdarzają się  wyjątki jak tarasy widokowe, albo oryginalne okna wystawowe. W Trójmieście jest kilka takich obiektów, które zasługują na uwagę. Wśród nich jest gdański salon marki Peugeot, należący do dealera Intervapo. Co jest szczególnego w tym salonie? Oranżeria!

Nietypowy projekt architektoniczny sprawił, że prosty, pudełkowaty budynek ma coś, co go wyróżnia. Gdański salon posiada bowiem element, który można określić jako wielką oranżerią.

Przeszklona, odstająca od bryły budynku , pół-okrągła konstrukcja ma kilka metrów wysokości i kilkanaście szerokości. Zdobi ją drewniany stelaż, a sam element wpuszcza do wnętrza salonu duże ilości światła.

Ten nietypowy projekt architektoniczny salonu samochodowego zawdzięczać można „samowoli”. W latach, w których powstał obiekt firmy Intervapo, nie było jeszcze w Polsce odgórnie ustalonych standardów budowy tego typu budynków. Dzięki temu, inwestor wraz z projektantem mieli „wolną rękę” w kwestii wyglądu nowego salonu.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Budowa Trasy Kaszubskiej S6 z powietrza – sierpień 2020

Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk na odcinku Bożepole Wielkie – początek Obwodnicy Trójmiasta …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *