niedziela , 12 lipca 2020
Strona główna / Strefa serwisowa / Porady / [Moto3m TV] Szarpanie automatycznej skrzyni biegów? Może ona wymagać regulacji

[Moto3m TV] Szarpanie automatycznej skrzyni biegów? Może ona wymagać regulacji

S350td w140 w serwisie WitmanSzarpanie samochodem w czasie zmiany biegów z automatyczną skrzynią, może mieć wiele powodów. W przypadku leciwych samochodów, z dużym przebiegiem element ten, tak jak i każdy inny, ulega zużyciu. Aby zapewnić sobie należyty komfort jazdy oraz nie powodować dalszego zużycia i w konsekwencji kosztownej naprawy tego elementu, warto zawczasu zadbać o jego dobry stan. 

Podstawą prawidłowej pracy automatycznej skrzyni biegów, podobnie jak w przypadku silnika, jest olej – czyli swojego rodzaju płyn ustrojowy całego mechanizmu. Okres jego wymiany jest określony przez producenta i lepiej go nie przekraczać.

W przypadku prezentowanego tutaj samochodu marki Mercedes-Benz, zaleca się jego wymianę po przejechaniu 60 tysięcy kilometrów.

Skrzynia w samochodach z dużym przebiegiem, może wymagać również regulacji. Tę czynność, warto powierzyć doświadczonemu w tej dziedzinie zakładowi obsługi. Warto w tym celu podkreślić, że zazwyczaj tylko autoryzowane serwisy obsługi danej marki posiadają stosowną dokumentację oraz urządzenia niezbędne do obsługi tych elementów w starszych samochodach.

Koszt wymiany oleju, w zależności od pojemności układu to wydatek około 300-500 zł, a regulacji 150-300 zł. Całość trwa zwykle nie więcej niż 2h.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wymiana rozrządu – podstawowe informacje

Rozrząd silnika to jeden z najważniejszych układów w całym samochodzie. Jego praca polega na tym, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *