niedziela , 24 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / [Moto3m TV] W odwiedzinach w salonie BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska

[Moto3m TV] W odwiedzinach w salonie BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04311Firma BMG Goworowski to jeden z najlepiej rozpoznawalnych dealerów w Trójmieście. Firma jest przedstawicielem marek Mazda oraz Mercedes-Benz zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku. Należy jednak pamiętać, że ten największy w Pomorskim reprezentant wspomnianych brandów, ma również swoją filię w 90-tysięcznym Słupsku. 

Podobnie jak w Trójmieście, oddział BMG Goworowski w Słupsku oferuje sprzedaż oraz serwis obu marek będących w portfolio firmy – czyli Mazdy i Mercedesa.

Salon zlokalizowany w Bolesławicach, na zachodnich obrzeżach Słupska mieści łącznie kilkanaście sztuk samochodów każdej z marek. Prezentowany obiekt został otwarty w 2008 roku, chociaż obecność firmy BMG w tym mieście trwa nieprzerwanie od 1999 roku. Do inwestycji w tamtejszy rynek, właściciela firmy – Bogdana Goworowskiego, nakłonił między innymi zbyt na samochody dostawcze.

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04308

Ze 100-metrowego, wynajmowanego salonu sprzedawaliśmy 200 aut rocznie – więcej niż dzisiaj, mając salon, serwis i prawie 2 hektary pięknie zagospodarowanej działki – tłumaczy Bogdan Goworowski.

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04314W wywiadzie dla Miesięcznika Dealer z kwietnia 2016 roku, biznesmen ocenił, że „obecna, słabsza kondycja tego rynku to efekt m.in. kryzysu ekonomicznego z lat 2007-2008 r. – W Polsce skutki tego tąpnięcia nie były tak odczuwalne w dużych miastach jak w mniejszych, bo koszty cięto głównie na prowincji. Druga rzecz to polityka ówczesnego prezydenta Słupska, która szeroko otworzyła drzwi sklepom wielkopowierzchniowym. Doszło do tego, że dziś w Słupsku jest 6 czy 7 dużych centrów handlowych, podczas gdy w Koszalinie jeszcze do niedawna było zaledwie jedno! W konsekwencji zaczęto zamykać w Słupsku małe sklepy oraz drobne działalności gospodarcze, których właściciele byli klientami naszej firmy” – przekonywał wówczas właściciel BMG Goworowski.

Dzisiaj słupski salon, jest jedynym przedstawicielem marki z segmentu Premium w tym mieście i jak informuje Bogdan Goworowski, jest rentowny. Każdego roku obiekt w Bolesławicach opuszcza ponad 100 nowych samochodów marki Mazda i tyle samo Mercedesów.

Najbliższą konkurencją jest przedstawiciel marki Mercedes-Benz w Koszalinie, a w przypadku Mazdy jest to dopiero salon w Szczecinie.

Wielu naszych klientów pochodzi z nadmorskich miejscowości oraz Lęborka i Koszalina – informuje Tomasz Botwinionek, Kierownik Sprzedaży Mazda BMG Goworowski w Słupsku. Dlatego firma czasami prezentuje swoje samochody nie tylko w salonie, ale także np. centrach handlowych, zarówno w Słupsku jak i Koszalinie – dodaje.

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04327

Salon w Słupsku, ze względu na powierzchnię otaczającej go działki wykorzystywany jest też jako magazyn, będący zapleczem dla obiektów w Trójmieście. Bywa, że jednorazowo składowanych jest tam nawet 70-80 samochodów. Oddział w Słupsku zapewnia też dodatkową pracę w zakresie napraw powypadkowych, dostarczając zleceń dla blacharni-lakierni z Gdyni.

Słupski oddział BMG Goworowski znajduje się w Bolesławicach koło Słupska pod adresem Słupska 6.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odcinkowy pomiar prędkości już niebawem zacznie funkcjonować na budowanej autostradzie A1

Urządzenia pomiarowe będą pracowały na wszystkich odcinkach budowanej autostrady A1, gdzie ruch po nowej betonowej jezdni odbywa się w układzie ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *