MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

[Moto3m TV] W odwiedzinach w salonie BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04311Firma BMG Goworowski to jeden z najlepiej rozpoznawalnych dealerów w Trójmieście. Firma jest przedstawicielem marek Mazda oraz Mercedes-Benz zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku. Należy jednak pamiętać, że ten największy w Pomorskim reprezentant wspomnianych brandów, ma również swoją filię w 90-tysięcznym Słupsku. 

Podobnie jak w Trójmieście, oddział BMG Goworowski w Słupsku oferuje sprzedaż oraz serwis obu marek będących w portfolio firmy – czyli Mazdy i Mercedesa.

Salon zlokalizowany w Bolesławicach, na zachodnich obrzeżach Słupska mieści łącznie kilkanaście sztuk samochodów każdej z marek. Prezentowany obiekt został otwarty w 2008 roku, chociaż obecność firmy BMG w tym mieście trwa nieprzerwanie od 1999 roku. Do inwestycji w tamtejszy rynek, właściciela firmy – Bogdana Goworowskiego, nakłonił między innymi zbyt na samochody dostawcze.

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04308

Ze 100-metrowego, wynajmowanego salonu sprzedawaliśmy 200 aut rocznie – więcej niż dzisiaj, mając salon, serwis i prawie 2 hektary pięknie zagospodarowanej działki – tłumaczy Bogdan Goworowski.

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04314W wywiadzie dla Miesięcznika Dealer z kwietnia 2016 roku, biznesmen ocenił, że “obecna, słabsza kondycja tego rynku to efekt m.in. kryzysu ekonomicznego z lat 2007-2008 r. – W Polsce skutki tego tąpnięcia nie były tak odczuwalne w dużych miastach jak w mniejszych, bo koszty cięto głównie na prowincji. Druga rzecz to polityka ówczesnego prezydenta Słupska, która szeroko otworzyła drzwi sklepom wielkopowierzchniowym. Doszło do tego, że dziś w Słupsku jest 6 czy 7 dużych centrów handlowych, podczas gdy w Koszalinie jeszcze do niedawna było zaledwie jedno! W konsekwencji zaczęto zamykać w Słupsku małe sklepy oraz drobne działalności gospodarcze, których właściciele byli klientami naszej firmy” – przekonywał wówczas właściciel BMG Goworowski.

Dzisiaj słupski salon, jest jedynym przedstawicielem marki z segmentu Premium w tym mieście i jak informuje Bogdan Goworowski, jest rentowny. Każdego roku obiekt w Bolesławicach opuszcza ponad 100 nowych samochodów marki Mazda i tyle samo Mercedesów.

Najbliższą konkurencją jest przedstawiciel marki Mercedes-Benz w Koszalinie, a w przypadku Mazdy jest to dopiero salon w Szczecinie.

Wielu naszych klientów pochodzi z nadmorskich miejscowości oraz Lęborka i Koszalina – informuje Tomasz Botwinionek, Kierownik Sprzedaży Mazda BMG Goworowski w Słupsku. Dlatego firma czasami prezentuje swoje samochody nie tylko w salonie, ale także np. centrach handlowych, zarówno w Słupsku jak i Koszalinie – dodaje.

Salon firmy BMG Goworowski w Bolesławicach koło Słupska-04327

Salon w Słupsku, ze względu na powierzchnię otaczającej go działki wykorzystywany jest też jako magazyn, będący zapleczem dla obiektów w Trójmieście. Bywa, że jednorazowo składowanych jest tam nawet 70-80 samochodów. Oddział w Słupsku zapewnia też dodatkową pracę w zakresie napraw powypadkowych, dostarczając zleceń dla blacharni-lakierni z Gdyni.

Słupski oddział BMG Goworowski znajduje się w Bolesławicach koło Słupska pod adresem Słupska 6.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *