środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Motocyklista stracił prawo jazdy – jechał w Sopocie 145 km/h

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu motocykliście, który przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami mężczyzna odzyska dopiero za 3 miesiące. Do wykroczenia doszło wczoraj o godzinie 23.10 na Al. Niepodległości.

Policjanci drogówki zatrzymali wówczas do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca  Sopotu, który w terenie zabudowanym jechał motocyklem marki Husqvarna z prędkością 145 km/h, mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h.

24-letniemu kierowcy na okres 3 miesięcy zostało zatrzymane prawo jazdy, ponadto policjanci przeciwko mężczyźnie sporządzili wniosek o jego ukaranie przez Sąd Rejonowy w Sopocie, ponieważ mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie.

Tego samego wieczoru tym razem przy ul. Malczewskiego patrol policjantów z ruchu drogowego zatrzymał kolejnego motocyklistę, który przekroczył prędkość o 40 km/h oraz wyprzedzał inne pojazdy wbrew zakazowi, nie stosował się również do linii podwójnej ciągłej.  Ponadto policjanci podczas sprawdzania stanu technicznego motocykla marki Yamaha należącego do 26-letniego kierowcy z Gdyni zobaczyli, że właściciel pojazdu nie podświetlił tablicy rejestracyjnej oraz zamontował ją pod nieprawidłowym kątem co uniemożliwia odczytanie jej numerów rejestracyjnych. Ten kierowca również odmówił przyjęcia mandatu karnego w wysokości 1000 złotych za wszystkie popełnione wykroczenia, jego sprawa zostanie skierowana przez policjantów do Sadu Rejonowego w Sopocie.

Przypominamy, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *