wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Motocyklista zderzył się z jeleniem

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocykla, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej 214. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca Suzuki zderzył się z jeleniem, który wybiegł z lasu na drogę. Ranny cyklista trafił do szpitala. 

Wczoraj kilka minut przed godziną 19:00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 na odcinku pomiędzy Zblewem, a Borzechowem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ze starogardzkiej drogówki.

Fot. KWP
Fot. KWP

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że 20-letni mieszkaniec Katowic jadąc w kierunku Borzechowa zderzył się z jeleniem, który wybiegł z lasu bezpośrednio przed nadjeżdżający motocykl.

W wyniku tego zdarzenia kierowca Suzuki doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Wiadomo już, że motocyklista był trzeźwy. Jak ustalili policjanci, 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdem.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, a policyjny technik zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Zabezpieczone dowody pozwolą wyjaśnić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują, aby nigdy nie lekceważyć znaku drogowego ostrzegającego o zwierzynie leśnej. Należy pamiętać, że zwierzęta nie trzymają się utartych szlaków, lecz często przebiegają przez jezdnie, co może skutkować zdarzeniem drogowym. Jadąc przez obszary leśne należy zwolnić, aby móc w porę zareagować na takie zagrożenie. Dodatkowo w wielu miejscach mogą występować poranne mgły, które znacząco ograniczają widoczność i możliwość wczesnej rekcji kierującego. Zdarza się również, że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *